lamode > MODA ZAGRANICZNA > KOLEKCJE > ZŁOTY TREND WŚRÓD MĘSKICH CZASOMIERZY
Lamode.info

ZŁOTY TREND WŚRÓD MĘSKICH CZASOMIERZY

ZŁOTY TREND WŚRÓD MĘSKICH CZASOMIERZY

Dodane przez Redakcja
10 Luty '15

Zegarek to najlepsza biżuteria dla mężczyzny, szczególnie że coraz częściej ją przypomina. Tradycyjne podejście do męskiego czasomierza już dawno odeszło w zapomnienie. Obok klasycznych modeli pojawiają się nie tylko wielokolorowe,  barwne okazy, ale utożsamiane raczej z modą damską - zegarki z elementami złota. Tych nie brakuje pośród nowości, które otwierają 2015 rok.

 

Już od kilku sezonów renesans przeżywa różowe złoto. Niemal każda marka w swojej kolekcji posiada męskie zegarki z tym akcentem. Co więcej, w ostatnim czasie niezwykle modne stało się łączenie różowego złota z kolorem niebieskim. To jednocześnie najbardziej charakterystyczny trend w świecie męskich czasomierzy. Skórzane, sylikonowe i gumowe paski łączą się ze stalowymi kopertami powlekanymi różowym odcieniem złota. Kolorystykę utożsamianą raczej z elegancją, bardzo często przełamuje sportowy design i takie funkcje jak chronograf czy 100- metrowa wodoszczelność. W każdej wersji zegarki cieszą się uznaniem wśród mężczyzn, którzy szukają modowych i oryginalnych dodatków.

 

Różowej barwie nie ustępuje tradycyjne żółte złoto, które zdecydowanie częściej aniżeli z kolorem niebieskim występuje w otoczeniu czerni lub brązu. Również tutaj można wyłowić modele nie tylko eleganckie - na skórzanych paskach i stalowych bransoletach, ale mnóstwo stricte sportowych zegarków, takich jak np. G-SHOCK. Wachlarz wzorów w tej stylizacji jest bardzo szeroki. Jeszcze kilka lat temu znalezienie sportowego zegarka w złocie graniczyło z cudem. W tym sezonie nie stanowi to najmniejszego problemu.

 

Prezentując nowości w odcieniu złota nie można pominąć zegarków w stylu retro - począwszy od kultowego cyfrowego zegarka Casio, który od 3 dekad nie "schodzi' z półek, a skończywszy na klasycznych modelach z plecionymi bransoletami. Te dwie stylizacje mają jeden wspólny mianownik - szerokie grono odbiorców. Dotychczas utożsamiane raczej ze starszym pokoleniem, od kilku sezonów znajdują rzesze młodych fanów szukających klasycznych dodatków, które w osobliwy sposób przełamują luźny, młodzieżowy styl. 

 

Gorączka złota w świecie męskich czasomierzy twa w najlepsze i nic nie wskazuje na to, że trend miałby wkrótce przeminąć. Wręcz przeciwnie - prognozy i obserwacja kolejnych nowości pozwalają twierdzić, że złoto dopiero "zalewa" męski rynek zegarków i to zarówno tych projektowanych przez światowe domy mody , jak i tych wywodzących się stricte od producentów zegarkowych. 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja