PL / EN
WYSTAWY MODOWE NA ŚWIECIE 2017

WYSTAWY MODOWE NA ŚWIECIE 2017

Zobaczcie, jakie muzea warto odwiedzić w tym roku za granicą!

1. Metropolitan Museum of Art., Nowy Jork.

Rei Kawabuko/Comme des Garcons. Art of the In-Between. 04.05 – 04.09.2017

Tej wiosny Instytut Kostiumografii zbada prace japońskiego projektanta Rei Kawabuko, znanego z awangardowych looków i umiejętności kwestionowania konwencjonalnych kanonów piękna, dobrego smaku i trendów. Zobaczymy blisko 150 przykładów sylwetek stworzonych dla Comme des Garcons, zaczynając od wczesnych lat 80., do najbardziej aktualnych.

met

fot. MET Museum/Instagram

 

2. Pallais Galliera, Paryż.

Sezon Hiszpański. Christobal Balenciaga, Victor Hugo, Mariano Fortuny. Otwarcie 08.03

W tym roku Paryskie Muzeum Mody gości trzy wystawy poświęcone postaciom zasłużonym w świecie mody. Balenciaga zostanie prześwietlony pod kątem mrocznych projektów haute couture, Hugo tradycyjnych hiszpańskich garniturów z lat 80. i 90., a Fortuny innowacyjnych technik i krojów, które niegdyś wyzwoliły kobiece ciało.

g

fot. tagme_london/Instagram

 

3. MoMu Fashion Museum, Antwerpia.

Margiela: the Hermes years. 31.03-27.08

Okrzyknięty dyrektorem kreatywnym Hermes w 1997 roku, zaraził paryski dom mody pasją do konceptualnej mody i innowacyjnej dekonstrukcji. W tym roku belgijskie muzeum pokaże przełomowe, jak i nieudostępnione wcześniej dla publiczności prace z dwunastu kolekcji projektanta.

momu

fot. MoMU Fashion Museum/Instagram

 

 

4. Kensington Palace, Londyn.

Diana: Her fashion story. Otwarcie 24.02.17

Od granatowej sukni z aksamitu projektu Victora Edelsteina, w którym zatańczyła z Johnem Travoltą w Białym Domu w roku 1986, po koszulę, w której została sportretowana przez Lorda Snowdona z okazji zaręczyn z Księciem Karolem w roku 1981. Projekty stworzone dla ikony mody, Księżnej Diany, zobaczycie w Kensington Palace w Londynie.

na

 fot. Ina_you/Instagram

 

 

5. Victoria&Albert Museum, Londyn.

Balenciaga: Shaping fashion. 27.05.17-18.02.18

W tym roku Muzeum Victorii i Alberta w Londynie postanowiło pokazać retrospektywny zbiór prac Christobala Balenciagi, ukazując jego mistrzowskie rzemiosło w projektach haute couture i kreacje noszone przez gwiazdy światowego formatu. Wystawa zbiegnie się w czasie z 80. rocznicą urodzin kreatora.

va

video

INSIDE CHANEL – GABRIELLE, A REBEL AT HEART

tagi: KULTURA | WYSTAWY MODOWE 2017 | LIFESTYLE |

podobne artykuły