lamode > COMMUNITY > LAMODE POLECA > WYSTAWA N°5 CULTURE CHANEL W PARYŻU
Lamode.info

WYSTAWA N°5 CULTURE CHANEL W PARYŻU

WYSTAWA N°5 CULTURE CHANEL W PARYŻU

Dodane przez Ismena Dąbrowska
07 Maj '13

Jest kilka rzeczy stworzonych przez Coco Chanel, które wpisały się na stałe do kanonu współczesnej mody. Są symbolem ponadczasowej elegancji. Tak jest z małą czarną, żakietem boucle, pikowaną torebką 2.55 czy perfumami. Projektantka, jako pierwsza do swojej odzieżowej linii dołączyła zapach – słynny Chanel N°5. Stworzony przeszło 90 lat temu do dziś uznawany jest za legendę perfumiarstwa.

 

Dlatego by szerzyć historię dziedzictwa Chanel, którym od lat opiekuje się Karl Lagerfeld – dyrektor kreatywny domu mody – stworzono cykl wystaw Culture Chanel. Mogliśmy już podziwiać tę poświęconą słynnemu żakietowi zinterpretowanemu na 100 sposobów, a teraz przyszedł czas na najsłynniejszy zapach pochodzący spod ręki projektantki.

 

Ekspozycja N°5 Culture Chanel to zaproszenie do perfumiarskiego świata marki. Oficjalne otwarcie, na które przybyła francuska śmietanka towarzyska, miało miejsce 5 maja w paryskim Palais de Tokyo i dla zwiedzających wystawa będzie czynna do 5 czerwca. Następnie zostanie przewieziona do m.in. Moskwy i Pekinu.


Kurator wystawy Jean-Louis Froment chciał przede wszystkim po raz kolejny pokazać związek Chanel, zarówno marki jak i jej założycielki, ze sztuką. Stąd ekspozycja obfituje w archiwalne zdjęcia, ilustracje oraz przedmioty obrazujące proces powstawania tego słynnego, mocnego i charakterystycznego zapachu, którego całą historię przeczytacie tutaj. Więcej o wystawie znajdziecie natomiast na www.5-culturechanel.com.

 

Zajrzyjcie do galerii i zobaczcie m.in., kto tuż obok Vanessy Paradis i Audrey Tautou pojawił się na otwarciu N°5 Culture Chanel!

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja