lamode > INFO > KULTURA > WYSTAWA FAIRY TALE FASHION
Lamode.info

WYSTAWA FAIRY TALE FASHION

WYSTAWA FAIRY TALE FASHION

Dodane przez Ewelina Jabkiewicz
14 Styczeń '16

Czerwony kapturek Comme des Garçons, Kopciuszek Christiana Louboutina i Mała Syrenka Rodarte – to tylko niektóre projekty, które będzie można już od jutra obejrzeć na wystawie Fairy Tale Fashion poświęconej związkom mody z baśnią. Ekspozycja będzie do dyspozycji szerokiej publiczności od 15 stycznia do 16 kwietnia w muzeum Fashion Institute of Technology w Nowym Jorku.

 

Organizatorzy zaproponują zwiedzającym ponad 80 obiektów, które zostaną umiejscowione w specjalnie zaaranżowanych strefach autorstwa Kim Ackert. Na wystawie dostępne będą bajkowe stylizacje takich domów mody jak, Alexander McQueen, Prada, Tom Ford, Rodarte, Marchesa czy Rick Owens. Okazuje się, że większość projektów nie powstało jednak z inspiracji konkretnymi baśniami, ale kuratorka wystawy Colleen Hill za takie właśnie je uznawała konfrontując oryginalne utwory z sylwetkami z wybiegu: „(…) szłam do kreatorów i mówiłam: ‘Myślę, że ta fantastyczna sukienka z tego sezonu zilustruje ten moment’ ”.

 

Wydarzeniu będzie również towarzyszyć publikacja o tej samej nazwie. Książka „Fairy Tale Fashion” zostanie opublikowana nakładem wydawnictwa Yale University Press w następnym roku. Polecamy wystawę i czekamy na premierę albumu! W galerii zapowiedź tego, co zobaczycie w FIT:

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja