lamode > INFO > KULTURA > WYSTAWA CULTURE CHANEL „THE WOMAN WHO READS”
Lamode.info

WYSTAWA CULTURE CHANEL „THE WOMAN WHO READS”

WYSTAWA CULTURE CHANEL „THE WOMAN WHO READS”

Dodane przez Ewelina Jabkiewicz
30 Maj '16

Już niebawem w Wenecji będziemy mogli podziwiać wystawę CULTURE CHANELThe woman who reads”. Dowiedzcie się więcej!

 

Na początku tegorocznej jesieni Wenecja powita kulturalny pierwiastek paryskiego domu mody – od 17 września 2016 roku do 8 stycznia 2017 roku w Międzynarodowej Galerii Sztuki Współczesnej Ca’ Pesaro będzie wystawiana ekspozycja CULTURE CHANEL zatytułowana „The woman who reads”.

 

Od debiutu pierwszego rozdziału CULTURE CHANEL w 2007 roku pieczę nad projektem sprawuje kurator Jean-Louis Froment. Każda kolejna seria obrazowała karty historii osobliwego życia Gabrielle Chanel i stworzonego przez nią domu mody. Najpierw ekspozycja została pokazana w Moskwie, potem w Szanghaju, Pekinie, Canton, Paryżu i Seulu, a teraz odbędzie się w Wenecji. Siódma część tej kulturalnej kroniki będzie dedykowana kreatywnemu światu Coco Chanel z zupełnie nowej perspektywy – jej relacji z książkami i czytaniem. Od greckich autorów do współczesnych poetów, bogata biblioteka kreatorki miała bezpośrednie przełożenie na postrzeganie przez nią rzeczywistości oraz kształtowała jej osobowość, a także stanowiła jedną z najważniejszych inspiracji w tworzeniu mody.

 

W specjalnie zaaranżowanej strefie zwiedzający będą mieli okazję zbliżyć się do fenomenu ikony i poznać jej osobiste natchnienia. Najistotniejsze fragmenty poezji, dedykacje, archiwa, fotografie, ilustracje czy szkice, ale również wystawiona po raz pierwszy sztuka z prywatnych zbiorów Mademoiselle Gabrielle z jej paryskiego apartamentu - całość wyeksponowana z biżuterią i perfumami. Podczas wystawy wielbiciele legendy będą mogli zobaczyć aż około 350 elementów, które zarysują jej niepowtarzalny portret.

 

Wenecka wystawa CULTURE CHANEL „The woman who reads” to must-see nadchodzącego sezonu – nie przegapcie!

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja