PL / EN
WERNISAŻ ILUSTRACJI MODOWYCH AGNIESZKI STOPYRY W PRZESTRZENI MYSIA 3

WERNISAŻ ILUSTRACJI MODOWYCH AGNIESZKI STOPYRY W PRZESTRZENI MYSIA 3

ONE to kobiety, które tkwią w każdej z nas, mówi artystka. Wernisaż Agnieszki Stopyry już 3 czerwca!

Agnieszka Stopyra: Wernisaż w przestrzeni Mysia 3

ONE – to Kobiety, które tkwią w każdej z nas. Te nieśmiałe i demoniczne, zepsute i naturalne. Te, które zepchnęłyśmy w otchłań nieświadomości, i te, z którymi nauczyłyśmy się żyć. Każda z nas jest inna i każda taka sama” – pisze artystka, Agnieszka Stopyra, o swojej debiutanckiej wystawie ilustracji modowych i kobiecego aktu „ONE”, która odbędzie się 3 czerwca w wyjątkowej lokalizacji – MYSIA 3, Warszawa.

Agnieszka Stopyra: Ilustracje modowe i akt ONE

W kilkudziesięciu pracach, które zostaną pokazane na wystawie, będzie rządzić kobieta z całym jej spektrum emocji, kolorów i różnorakiego piękna. Bo kwintesencją twórczości artystki jest właśnie ONA – kobieta, która przed widzem poddaje sama siebie analizie, odkrywa pochowane głęboko demony. Lawiruje między skrajnościami i niepewnościami. Trochę to emocjonalny artyzm, trochę krzywy i niewygodny, a po trosze czysto hedonistyczny. Ale – jak dodaje artystka – warto zmienić kobiecą perspektywę. Odrzucić niewygodne lupy i zajrzeć do każdej z nich. Do wielu kobiet zamkniętych w jednym ciele. Do wielu cząstek tworzących jedno, rozdarte na pozór piękno. Uwolnić szaleństwa, uwolnić wariatki, pokochać zakompleksione cząstki, wysłuchać modnisie, zmierzyć się z demoniczną rządzicielką!

AGNIESZKA STOPYRA

Debiutancka wystawa ilustracji modowych i kobiecego aktu ONE odbędzie się 3 czerwca przy ul. Mysiej 3 w Warszawie (fot. materiały prasowe)

POLECAMY: WYWIAD Z GRAFICZKĄ I ILUSTRATORKĄ AGNIESZKĄ STOPYRĄ

Agnieszka Stopyra: Ilustratorka mody z Krakowa

Agnieszka Stopyra – rocznik 88, absolwentka SAPU (Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie) oraz Historii Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Znana krakowska ilustratorka mody i graficzka, współpracująca z topowymi markami z branży fashion & beauty. Na swoim koncie ma kolaboracje z portalem Lamode.info oraz DYKF by Anna Puślecka, Label Magazine, marką OPI a także Pandora Polska i Allegro. Tworzyła grafiki i ilustracje do Lounge Magazynu (okładka luty 2017), Glamour, Żurnala, Miasta Kobiet czy Vivy! MODY. Jako pierwsza Polka wygrał Międzynarodowy Konkurs na okładkę Superior Digital (listopad 2014 rok).

AGNIESZKA STOPYRA

Ilustracja modowa autorstwa Agnieszki Stopyry (fot. materiały prasowe)

ZOBACZ TEŻ: POROZMAWIAJMY O ILUSTRACJI MODY - 7 PYTAŃ DO AGNIESZKI STOPYRY

Patronami medialnymi wydarzenia są Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie SAPU, Lounge Magazyn, Richard Magazine, DYKF by Anna Puślecka, Label Magazine, Sukces Pisany Szminką, Viva!MODA. Imprezę wesprze CYDR Lubelski, Sucré oraz Bielenda.

video

MIU MIU JESIEŃ ZIMA 2018/19

tagi: AGNIESZKA STOPYRA | KULTURA | NEWS |

podobne artykuły