lamode > COMMUNITY > LAMODE POLECA > IV EDYCJA WARSZTATÓW DZIENNIKARSTWA MODOWEGO GLAMOUR
Lamode.info

IV EDYCJA WARSZTATÓW DZIENNIKARSTWA MODOWEGO GLAMOUR

IV EDYCJA WARSZTATÓW DZIENNIKARSTWA MODOWEGO GLAMOUR

Dodane przez Redakcja
27 Wrzesień '11

Dla wszystkich pasjonatów mody oraz osób zainteresowanych sztuką dziennikarską odbyły się w dniach 16-18 września czwarte już Warsztaty Dziennikarstwa Modowego Glamour. I przy tej edycji nie zabrakło silnych autorytetów z branży. Warsztaty poprowadzili zawodowi dziennikarze współpracujący z magazynami, telewizją i portalami internetowymi. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się: Filip Niedenthal, Artur Wolski, Michał Zaczyński, Anna Konieczyńska, Bertold Kittel, Bartek Michalec, Gabriela Czerkiewicz, dziennikarki portalu Plejada.pl i działu mody Glamour oraz organizatorki warsztatów: Ewa Krajewska i Kinga Miller.

 

Uczestnicy mieli możliwość poznania specyfiki zawodu i charakteru pracy dziennikarza w świecie mody. Podczas wykładów i praktycznych ćwiczeń pojawiły się zagadnienia związane m.in. z opisem kolekcji, sztuką prowadzenia wywiadu, przygotowania reportażu modowego, budową działu mody w magazynach, doboru tematów i kreatywnego podejścia do tekstu. Wszystko po to, by uczestnicy mogli dotknąć różnych aspektów i form dziennikarstwa modowego oraz sprecyzować własny kierunek zawodowy. Nowym punktem programu były zajęcia z umiejętności przeprowadzania wywiadu z dyktafonem.

 

Najlepszym uczestnikom prowadzący i organizatorzy warsztatów przyznali nagrody. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Marta Mitek, Karolina Karbownik (nagrodzone przez firmę Sony) oraz Julia Dolny, która otrzymała bezpłatne uczestnictwo w kolejnych wybranych warsztatach Fashion Project. Dwóch uczestników zostało zaproszonych także do pracy w redakcjach, których przedstawiciele prowadzili warsztaty, w tym Glamour i Fashion Magazine.

NAPISZ DO NAS
WYPEŁNIENIE KAŻDEGO Z PÓL JEST WYMAGANE
Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja