lamode > DESIGN > DOM > VESSEL – NIEZWYKŁY PROJEKT WANNY FIRMY SPLINTER WORKS
Lamode.info

VESSEL – NIEZWYKŁY PROJEKT WANNY FIRMY SPLINTER WORKS

VESSEL – NIEZWYKŁY PROJEKT WANNY FIRMY SPLINTER WORKS

Dodane przez Redakcja
14 Listopad '13

Kąpiel kojarzy sie z chwilą relaksu i odpoczynku. Już za starożytnych czasów Kleopatra – Królowa Egiptu zażywała odprężających kąpieli w oślim mleku, co w tamtejszej epoce było uważane za symbol wystawności i luksusu. Dziś o podobny splendor możemy zadbać w trochę inny sposób.

 

Vessel to nazwa nowatorskiej, designerskiej wanny, obok kształtu której nie da się przejść obojętnie. Niezwykłą wannę - rzeźbę o formie hamaku możemy podziwiać dzięki firmie Splinter Works. Projekt został wykonany z włókna węglowego, pod powieszchnią którego umieszczono izolację przedłużającą efekt gorącej kąpieli. Innowacyjne jest równiez to, że całość naczynia nie dotyka podłogi. Wannę wypełniania się za pomocą kranu podłogowego, a opróżniania przez podstawę do kratki odpływu. Model Vessel dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej, nam jednak przypadł najbardziej do gusty, szlachetny grafitowo - czarny odcień.

 

Tak o nowatorskim projekcie wypowiedział się współzałożyciel firmy Splinder Works:

 

Uderzenie synergii występującej pomiędzy kształtami dwóch ważnych symboli spokoju, hamaka i wanny, to było inspiracją do opracowania modelu, który zapewni możliwość chwilowego, ale całkowitego eskapizmu".

 

 

NAPISZ DO NAS
WYPEŁNIENIE KAŻDEGO Z PÓL JEST WYMAGANE
Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja