lamode > MODA ZAGRANICZNA > POKAZY MODY > VALENTINO POKAZ HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2014/2015
Lamode.info

VALENTINO POKAZ HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2014/2015

VALENTINO POKAZ HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2014/2015

Dodane przez Kamila Maria Żyźniewska
30 Lipiec '14

Występując przeciwko akademizmowi i tradycji wiktoriańskiej, artyści należący do grupy Prerafaelitów postanowili propagować w swojej sztuce estetykę malarzy quattrocenta. Umiłowanie natury, średniowieczny mistycyzm oraz czerpanie tematów z Biblii, starożytnej mitologii i dramatów Szekspira stały się bardzo istotne dla charakteru ich twórczości.

 

Inspiracja przeszłością stała się również kluczowa dla projektantów marki Valentino, Marii Grazii Chiuri i Pierpaolo Piccioliego. Nie przez przypadek odwołali się do estetyki malarstwa Prerafaelitów, która dała o sobie znać w ich najnowszej jesienno-zimowej kolekcji haute couture.

 

Modelki wystylizowane na prerafaelickie muzy, przeszły się po wybiegu w kreacjach przypominających te z obrazów Johna Everetta Millaisa i Dantego Gabriela Rossettiego. Drapowane tkaniny, tuniki, ornaty i gladiatorki stanowiły nowoczesną interpretację antycznego stroju. Rustykalne motywy, jakie pojawiły się na tkaninach, były ukłonem w stronę największych fascynacji Prerafaelitów.

 

Stonowaną kolorystykę uzupełniała duża różnorodność tkanin. Obok tych gładkich i transparentnych pojawiły się materiały zdobione haftami,kolorowe zestawienia różnych faktur, które nawiązywały do techniki intarsji oraz wzorzyste tkaniny z XVII- wiecznych gobelinów.

 

„Podoba nam się pomysł sięgania przez artystów do przeszłości i tworzenia czegoś nowego” – skomentowała kolekcję Maria Grazia Chiuri dla portalu WWD.

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja