lamode > MODA ZAGRANICZNA > POKAZY MODY > VALENTINO – HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2015
Lamode.info

VALENTINO – HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2015

VALENTINO – HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2015

Dodane przez Redakcja
20 Lipiec '15

Kontynuujemy cykl recenzji pokazów haute couture na sezon jesień zima 2015/2016. Pojawiły się już publikacje na temat prezentacji Atelier Versace, Giambattista Valli, Diora i Chanel, do których lektury zapraszamy, a dzisiaj przyglądamy się bliżej twórczości Valentino.

 

Czy znalazł się ktoś, kto oglądając ten pokaz powiedział, że to inny dom mody niż Valentino? Duet Maria Grazia Chriuri & Pierpaolo Piccioli tak konsekwentnie buduje wizję marki, że z łatwością można połączyć kolejne linie w jedną spójną kolekcję, a jednocześnie nie ma efektu monotonii. Ostatnią prezentację haute couture twórcy zatytułowali „Mirabilia Romae”, czyli „Cuda Rzymu”. W oficjalnym oświadczeniu marki czytamy, że dyrektorzy kreatywni pragnęli oddać swoje wyobrażenie o Wiecznym Mieście, które inspiruje i zachwyca. „Chcieliśmy pokazać ludziom Rzym naszymi oczami. Warstwy i warstwy historii, która może istnieć w jednym miejscu” – wyjaśnili projektanci.

 

Istota fenomenu Rzymu przełożona na modę wyraża się u Valentino poprzez gładkie, ale intensywne linie oraz powierzchnie cechujące się multisensoryczną witalnością: tkaniny przypominające marmur lub dekoracyjne mozaiki oraz symbolika. Bogate zdobienia i luksusowe wykończenia tworzą iście królewskie sylwetki. Obszerne płaszcze i peleryny typowe dla włoskiej marki przypominają okrycia charakterystyczne dla przygód wojennych, które zgodnie z założeniem projektantów, rozgrywają się w imię wartości wiecznego piękna.

 

Zgromadzeni goście zgodnie przyznali, że atmosfera wydarzenia była niemal epicka, a skala emocji niezwykle szeroka. Przenieście się razem z nami w świat Valentino i zobaczcie zdjęcia wszystkich sylwetek!

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja