PL / EN
VALENTINO – KAMPANIA WIOSNA LATO 2017

VALENTINO – KAMPANIA WIOSNA LATO 2017

Pierwsza sesja wizerunkowa po rozdzieleniu się duetu projektantów.

Oto pierwsza sesja wizerunkowa po rozdzieleniu się duetu Maria Grazia Chiuri & Pierpaolo Piccioli. Wiosenno-letnia kampania zapowiada nowy rozdział marki!

 

Valentino wiosna lato 2017

 

Po odejściu Marii Grazii Chiuri do domu Dior, Pierpaolo Piccioli zadebiutował solo pod szyldem Valentino w październiku zeszłego roku. Jego wiosenno-letnia kolekcja była zdecydowanie bardziej ready-to-wear niż wcześniejsze wspólne propozycje. Na wybiegu pojawiło się więcej kolorów, faktur i wzorów – nowy stary dyrektor kreatywny zaczął więc od eksperymentów. Swoje samodzielne rządy i świeżą wizję Piccioli zaznacza również stawiając kropkę nad „i” kampanią. Kochamy poprzednie realizacje Valentino – zarówno afrykańską przygodę na wiosnę i lato 2016 oraz taneczną sesję na jesień i zimę 2016 – jednak ostatni projekt włoskiego domu mody to zupełnie nowa jakość.

 

Kolekcja Valentino wiosna lato 2017 (fot. East News)

 

Kampania Valentino wiosna lato 2017

 

Pierpaolo Piccioli zaprosił do współpracy mistrza czarno-białych portretów – Davida Simsa, który wraca do Valentino po blisko trzech latach pauzy.  Sesja bazuje głównie na naturalnych twarzach ambasadorek – modelki Chrisy Turlington, Fei Fei Sun, Liya Kedebe, Lorena Maraschi, Mali Koopman oraz Ratner spoglądają na nas z pięknych, czystych obrazów, a promowana kolekcja stanowi dla nich jedynie tło. Zaledwie dwa razy mamy na pierwszym planie ubrania, ale są to rozmyte ujęcia z daleka, na których można zobaczyć transparentne sukienki oraz projekt w kolorze fuksji. Na portretach widzimy jedynie górną część odzieży, a powtarzającym się elementem są długie kolczyki. Za koncepcję takich stylizacji odpowiadał Karl Templer, a nad ogółem projektu czuwał dyrektor artystyczny Riccardo Ruini. Szykowne fryzury przygotował Guido Palau, natomiast o sferę beauty zadbały Diane Kendal i Lucia Pieroni.

 

Jak Wam się podoba nowy kierunek Valentino? My jesteśmy na tak!

 

video

CHLOE WIOSNA LATO 2019

tagi: Valentino | kampania | wiosna lato 2017 |

podobne artykuły