PL / EN
TRENDY MODA MĘSKA JESIEŃ ZIMA 2016 – MEDIOLAN

TRENDY MODA MĘSKA JESIEŃ ZIMA 2016 – MEDIOLAN

Poznajcie trendy jakie lansują kreatorzy we włoskiej metropolii!

Wystartował cykl Tygodni Mody w najważniejszych ośrodkach na świecie. Jesteśmy już pokazach w Londynie – TUTAJ podsumowanie, a dzisiaj bliżej przyjrzymy się Mediolanowi. Zobaczcie które prezentacje kolekcji męskich na sezon jesień zima 2016 zwróciły naszą uwagę!

 

 

 

 

 

 

 

 

GUCCI

 

Gucci (fot. East News)


To był prawdopodobnie najbardziej oczekiwany punkt programu w Mediolanie. Co zaproponował nam tym razem Alessandro Michele? Lepiej byłoby zapytać, czego nie zaproponował. Z pewnością na pierwszy plan wysuwają się lata 70., o których główny projektantki Gucci mówi, że są obecnie dla niego i dla marki najważniejszym odniesieniem. „Firma ma teraz duszę, w której grają swego rodzaju lata 70.” – powiedział Michele. Kreator, mimo że irytuje się stereotypowym podejściem do włoskiej mody, nie odżegnuje się od jej charakterystycznego stylu, a archiwa Gucci traktuje po swojemu wydobywając z nich coraz to inne smaczki. Intelektualna moda spotyka się tu z niszową kulturą, a humorystyczne motywy ze Snoopym świadczą o dystansie, którego z pewnością brakowało marce przed rządami Alessandro. „Snoopy jest jak filozof” – puentuje autor nowej kolekcji i zaprasza do zabawy kontrastami. Podejmiecie wyzwanie?

 

 

DOLCE & GABBANA

 

Dolce & Gabbana (fot. East News)


Włoch z krwi i kości od duetu D&G wyruszył po inspiracje na Dziki Zachód, ale obok odniesień do westernu na wybiegu mogliśmy zobaczyć odrobinę kosmopolitycznego playboya, szczyptę dandysa, a nawet fana streetwearu. Zamknięte w dominującej biało-czarnej palecie sylwetki zaskakiwały fantazyjnymi printami, a obok oversizowych okryć wierzchnich i grubych swetrów, mogliśmy zobaczyć ekstrawaganckie… piżamy. Lubimy!

 

 

PRADA

 

 Prada (fot. East News)


Interpretować kolekcję Miucci Prady wyłącznie przez pryzmat tego, co widzimy na wybiegu, byłoby w przypadku jej marki istną zbrodnią. O czym jest w takim razie nowa męska linia włoskiej intelektualistki mody? „do czego ludzie się odnoszą, co ich fascynuje, jak reagują na fuzję mody z kulturą” – tłumaczyła Prada. Gdyby tak wsłuchać się jednak w hasła rzucane przez nią na backstage`u, usłyszymy takie pojęcia, jak imigracja, głód, zabójstwo, pesymizm. Przygnębiające? Miuccia nie traci ducha i uśmiecha się mówiąc: „Ale ja nie jestem pesymistką”.  

 

 

VERSACE

 

Versace (fot. East News)


Donatella Versace zatytułowała swój męski pokaz „Kosmiczny Obóz”, a na backstage`u wzbogaciła kosmos jeszcze o temat sportu. Inspiracje dyrektor kreatywnej włoskiego domu mody mają swe źródło w spoglądaniu przez projektantkę w przyszłość, a tam widać techniczne materiały, galaktyczne palety kolorów lub stylizacje przypominające skafandry. Niemniej jednak jesień i zima 2016 nie zapowiada się jednoznacznie futurystycznie. Obok bezpośrednich wędrówek, pojawia się wszystko to, z czym kojarzymy Versace, czyli włoski szyk niezmiennie pozostający w cenie.

 

 

ROBERTO CAVALLI

 

Roberto Cavalli (fot. East News)


Debiut Petera Dundasa pod szyldem Roberto Cavalli nie był oceniany zbyt pozytywnie, a co zaproponował tym razem? Typowe dla spuścizny marki bogate zdobienia i nacisk na spektakularność zostały w męskiej kolekcji zdecydowanie odświeżone i podane w bardziej młodzieńczy i buntowniczy sposób. Dundas zapowiedział, że próbował wykonać mariaż tego, co charakteryzuje dom mody z tym, co sam reprezentuje, a jednocześnie odnosząc to do obecnych trendów. Czy trzy w jednym dało spójny obraz?

 

 

GIORGIO ARMANI

 

 Giorgio Armani (fot. East News)


Armani nie sili się na dalekie wędrówki i proponuje to, czego w męskiej garderobie nie może zabraknąć. Po pierwsze, granat, który projektant ocenia jako klasyczny, dyskretny i powszechnie atrakcyjny – wszystkie cechy utożsamiane także z włoskim domem mody. Ponadczasowa elegancja na jesienno-zimowy sezon obfituje w garnitury, swetry, płaszcze czy nakrycia głowy, ale również nie stroni od nuty awangardy.

 

 

FENDI

 

Fendi (fot. East News)


Bardzo na poważnie, dostojnie i na gentelmana, a za chwilę z zabawnym printem, alternatywnym kapeluszem i w futrzanych kapciach. Wszystko w pewnym sensie w zmanierowanym charakterze. Fendi eksperymentuje ze swoimi kultowymi skórami i futrami i obok odświeżonych projektów okryć wierzchnich, proponuje mocne akcesoria. Tak! Dodatki (szczególnie torby i plecaki) to zdecydowanie najciekawszy punkt tego pokazu.

 

Po więcej inspiracji odsyłamy do galerii! Zobaczcie również co nas czeka na kolejnym przystanku, czyli w Paryżu TUTAJ!

video

BALENCIAGA JESIEŃ ZIMA 2018/19

tagi: Milan Fashion Week 2016 | fashion shows Fall winter 2016 | moda męska 2016 | pokazy Milan fashion week 2016 | menswear fashion shows 2016 | Tydzień Mody w Mediolanie 2016 |

podobne artykuły