lamode > INFO > RYNEK > TOM FORD WĄTPI W SIŁĘ RECENZJI POKAZÓW
Lamode.info

TOM FORD WĄTPI W SIŁĘ RECENZJI POKAZÓW

TOM FORD WĄTPI W SIŁĘ RECENZJI POKAZÓW

Dodane przez Kamila Maria Żyźniewska
30 Maj '14

Podczas rozmowy dla portalu Style.com, Tom Ford wyraził swoje zdanie na temat recenzji pokazów mody. Opinia projektanta była tym bardziej kontrowersyjna, kiedy podzielił się nią w wywiadzie z Timem Blanksem, jednym z najbardziej znanych krytyków mody.

 

Zdaniem Forda, „klienci już nie dbają o recenzje czy publikacje drukowane. Obchodzi ich jedynie zdjęcie, które Rihanna przed chwilą wrzuciła na Instagram, kiedy leży naga w łóżku, jakie nowe buty ma na sobie oraz co o nich sądzi. To jest to, czego oczekują”.

 

„Dlatego na początku swojej kariery, nigdy nie chciałem być recenzowany. Chciałem się skupić na kliencie, nie na recenzjach” – dodał projektant.

 

Kiedy Blanks zapewniał go, że recenzje mają duże znaczenie, Ford odpowiedział:

 

„To nie jest tak, że zupełnie nie dbam o recenzje, jednak większość ludzi, którzy oceniają pokazy to przede wszystkim blogerzy. Nie ma już takiej hierarchii, na czele z redaktorem naczelnym, który zatrudnia ludzi z wiedzą, doświadczeniem i dobrym piórem oraz dzieli się tymi informacjami z resztą odbiorców. Dzisiaj każdy ma prawo głosu, a ludzie słuchają tej osoby, która mówi najgłośniej” – wyznał.

 

Zdanie projektanta prezentuje dość smutną wizję przyszłości zawodu redaktora mody. Jak wiemy, opinie eksperta, w przeciwieństwie do entuzjastycznych relacji blogerów na Instagramie, mogą przedstawiać treść niekoniecznie pochlebną dla danej kolekcji. W tym wypadku, trudno się dziwić stanowisku Toma Forda, który z pewnością życzy sobie pozytywnych recenzji. Pamiętając wszystkie kontrowersyjne decyzje projektanta, takie jak chociażby zakaz fotografowania jego kolekcji czy odmawianie wstępu gościom z telefonami komórkowymi, nie do końca należy wierzyć jego radykalnym opiniom.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja