lamode > MODA ZAGRANICZNA > POKAZY MODY > THOM BROWNE – POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI JESIEŃ ZIMA 2014
Lamode.info

THOM BROWNE – POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI JESIEŃ ZIMA 2014

THOM BROWNE – POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI JESIEŃ ZIMA 2014

Dodane przez Redakcja
20 Styczeń '14

Nowa męska kolekcja Thoma Browne'a na jesień zimę 2014 została wyraźnie podzielona na dwie części, których wspólnym łącznikiem jest duża doza fantazji i surrealizmu. Pierwsza z nich skupia się wokół tweedowego garnituru, natomiast na drugą składają się finezyjne, przeskalowane stroje o nieoczywistych formach.

 

Garnitury Browne'a, utrzymane w klasycznym angielskim stylu, zostały urozmaicone przez połączenie z serią zabawnych zwierzęcych masek, dzięki czemu modele wyglądali jak wyciągnięci z „Alicji w Krainie Czarów”. Na tweedowe zestawy składają się zarówno dwu, jak i jednorzędowe marynarki oraz proste płaszcze, zestawione z krótkimi spodenkami lub długimi spodniami w kant o charakterystycznej dla projektanta długości przed kostkę. Kolorystyka tej części kolekcji opiera się przede wszystkim na odcieniach szarości. Na materiałach możemy również zaobserwować występowanie delikatnej kraty o zróżnicowanej gęstości oraz pionowych pasów.

 

Druga część kolekcji, znacząco różni się w formie od pierwszej. Zamiast prostoty i przewagi pionów, projektant zaprezentował sylwetki opierające się na owalu, co sprawiło, że postura modeli została zupełnie zatracona pod ubiorem. Tutaj również pojawiają się marynarki, płaszcze i spodnie o różnej długości, jednak wszystko jest wyraźnie przeskalowane. Wyróżniającym się elementem tej części jest powtarzający się na wszystkich projektach wzór liścia. W kolorystyce ponownie przeważa kolor szary.

 

Uzupełnieniem fantastycznej koncepcji brytyjskiego projektanta była scenografia wybiegu – modele przechadzali się w scenerii sennego, szarego ogrodu, inspirowanego japońskim stylem.

 


Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja