lamode > MODA ZAGRANICZNA > POKAZY MODY > SZKOCKI POKAZ CHANEL PRE FALL 2013
Lamode.info

SZKOCKI POKAZ CHANEL PRE FALL 2013

SZKOCKI POKAZ CHANEL PRE FALL 2013

Dodane przez Redakcja
05 Grudzień '12

Pokazy Chanel od zawsze stanowią nie lada wydarzenie, ale takiego rozmachu dawno nie widzieliśmy. Karl Lagerfeld naprawdę przeszedł samego siebie organizując najnowszy pokaz kolekcji Metiers d’Art (pre fall 2013) w ruinach szkockiego zamku Linlithgow, gdzie blisko siedem wieków temu na świat przyszła królowa Maria Stuart.

 

 

To właśnie mieszanka stylu głównej rywalki Elżbiety Tudor i samej Mademoiselle Coco, która wielokrotnie przebywała w Szkocji w czasie swojego romansu z księciem Westminster, była główną inspiracją Karla. Modelki Cara Delevingne, Stella Tennant, Saskia de Brauw, Aymeline Valade czy Edie Campbell świetnie prezentowały się w ciężkich, warstwowych kreacjach, będących połączeniem tradycyjnych szkockich tartanów, stylu grunge i historycznych nawiązań. Typowa użytkowość Chanel doprawiona została sporą dozą mrocznego romantyzmu, a sam projektant określił najnowszą kolekcję mianem „barbarzyńskiej miłości”.

 

W pokazie nie zabrakło także polskiego akcentu – na zaśnieżonym wybiegu mogliśmy podziwiać śliczną Patrycję Gardygajło z agencji D’vision.

 

 

Mieszanka stylu Coco Chanel i królowej Marii Stuart? Tylko Karl Lagerfeld mógł wpaść na tak genialny pomysł.

 

Zobaczcie nasz wybór zdjęć z pokazu kolekcji Chanel Metiers d’Art/pre fall 2013.

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja