lamode > COMMUNITY > STYLISTA RADZI > STYLISTA RADZI – FULAR
Lamode.info

STYLISTA RADZI – FULAR

STYLISTA RADZI – FULAR

Dodane przez Karolina K.
30 Marzec '11

Angielski odpowiednik słowa fular to cravat – słowo, które pochodzi od chorwackiego słowa Hrvat oznaczającego „Chorwat”. To właśnie chorwaccy żołnierze jako pierwsi nosili ten element garderoby podczas wojny trzydziestoletniej, walcząc w armii francuskiej. Fular, to rodzaj męskiego szalika wykonanego z czystego jedwabiu wiązanego pod szyją. W odróżnieniu od krawata i muszki, nigdy nie jest wykonany z tkaniny gładkiej lub w paski. Klasycznym, najpopularniejszym i ogólnie przyjętym wzorem jest wzór "turecki".

 

Dziś fular nie kojarzy się nam z wojną i ubiorem armii, a z reguły z postaciami filmowych playboy"ów, milionerów, pisarzy czy reżyserów. Fular to swego rodzaju synonim wyszukanej elegancji z nutą vintage, zarezerwowanej dla dżentelmenów i tzw. „panów z wyższych sfer”. Przez wiele lat często pomijano go w codziennych stylizacjach. Dziś, podobnie zresztą jak muszka, wraca do łask, podchwytywany przez gwiazdy i fanów streetowych stylizacji.

 

Fular podkreśla sportowy wygląd i nadaje swobody bardziej formalnym zestawom. Świetnie prezentuje się w towarzystwie koszuli w kratkę, jeansów, puloweru, tweedowej marynarki i mokasynów. Takie połączenie wygląda jednocześnie elegancko i sportowo. Wielu mężczyzn nie lubi jednak tego typu półśrodka, jakim jest fular i preferuje zdecydowanie rozróżnienie pomiędzy strojem formalnym, a sportowym. Ci, dla których jednak krawat to zbyt "sztywna formalność", a krępuje ich rozpięta koszula - powinni wybrać fular.

 

Zadaj pytanie ekspertowi
DODAJ SWOJE ZDJĘCIE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą w celach udzielania odpowiedzi przez stylistkę.
Wyrażam zgodę na publikację mojego wizerunku.
PARTNERZY:
Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja