lamode > INFO > RYNEK > SKUTECZNA STRATEGIA GRUPY KERING
Lamode.info

SKUTECZNA STRATEGIA GRUPY KERING

SKUTECZNA STRATEGIA GRUPY KERING

Dodane przez Kamila Maria Żyźniewska
01 Sierpień '14

Znana francuska grupa holdingowa Kering może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami sprzedaży w pierwszej połowie 2014 roku. Przyczyną wzrostu zysków jest najprawdopodobniej reorganizacja w działalności marek luksusowych, należących do Kering. Dotyczy ona przede wszystkim geolokalizacji oraz formatu sprzedaży. Nowością jest m.in. klasyfikacja marek należących do grupy, oparta na dwóch działach – couture i wyroby skórzane oraz zegarki i biżuteria.

 

Bardzo satysfakcjonujące wyniki zbiera marka Saint Laurent, której sprzedaż, w pierwszej połowie 2014 roku, wzrosła do 320,6 mln €, czyli o 25% więcej w stosunku do tego samego okresu z poprzedniego roku. Tym samym, francuski dom mody plasuje się na pierwszej pozycji pod względem najszybszego wzrostu sprzedaży w tak krótkim czasie. Co więcej, jego zyski zrekompensowały spadającą sprzedaż w marce Gucci.


Choć Saint Laurent nie jest marką, która przynosi największe zyski w Kering (Bottega Veneta zarobiła 525.5 mln €, a Gucci trzykrotnie więcej), jej błyskawiczny przyrost procentów sprzedaży jest z pewnością imponujący i może być zapowiedzią jeszcze lepszych wyników w przyszłości.

 

„Tendencje, jakie można zaobserwować w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, potwierdzają, że wszystkie inwestycje w otwarcia nowych sklepów oraz ich odświeżanie były bardzo opłacalne” - François-Henri Pinault, prezes i dyrektor generalny grupy Kering.

 

„Nasza ogólna wydajność w ostatnim czasie potwierdziła siłę, urok i spójność strategiczną naszych marek. W dość niestabilnym środowisku pracy, wprowadzamy naszą strategię, cały czas mając ścisłą kontrolę nad kosztami i ochroną marż” –  powiedział Pinault, „To pozwala nam przewidywać rozwój naszych wyników operacyjnych w drugiej połowie roku” – dodał.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja