PL / EN
SKANDYNAWIA W WARSZAWIE

SKANDYNAWIA W WARSZAWIE

Zobaczcie wnętrza warszawskiego mieszkania zaprojektowane przez studio Odwzorowanie!

Chociaż styl skandynawski to obecnie termin nadużywany, to warszawskie mieszkanie jest jego kwintesencją. Zobaczcie projekt Magdy Milejskiej ze studia Odwzorowanie!

Monika i Bartek, właściciele tej stumetrowej przestrzeni, pragnęli, aby zaprojektowane wnętrze było dla nich „odskocznią, miejscem, w którym mogą się zrelaksować po pracy, miejscem ciepłym, jasnym i otwartym oraz przyjaznym dla gości i zwierzaków”.

Otwarta kuchnia dla pasjonatów gotowania

Gotowanie jest ważną częścią życia domowników, stąd część kuchenna stanowi istotną przestrzeń salonu. Kuchnia została rozplanowana tak, aby na pokój wyeksponowany był lekki i nieprzytłaczający ciąg roboczy, który uzupełniony jest boczną zabudową do samego sufitu, mieszczącą dużą ilość sprzętów AGD. Wokół kuchni często toczy się tu życie towarzyskie, stąd ważnym elementem jest wyspa kuchenna. Białą zabudowę kuchenną ocieplają blaty z litego drewna i drewniane dodatki. Jak na mieszkanie miłośników Skandynawii przystało, nad neutralną szafką Besta z Ikei, powieszone zostały klasyczne, również szwedzkie, półki String.

Kuchnia w stylu skandynawskim projektu Magdy Milejskiej / Odwzorowanie (fot. Patrycja Stef)

Jadalnia gotowa na przyjęcie gości

Duży stół w strefie jadalnej na co dzień ma sprawiać wrażenie lekkości, ale dawać możliwość przyjęcia wielu gości, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ostateczny wybór padł na stół z korkowym blatem z kolekcji Sinnerlig (z której zresztą pochodzi wiele dodatków w mieszkaniu), zaprojektowanej przez Isle Crawford dla Ikea. Stół otoczony jest zestawem różnych krzeseł.

Surowa łazienka z przytulnymi akcentami

Nastrojowy klimat łazienki został uzyskany dzięki kaflom o cementowym wykończeniu. Niewielki format płytek sprawia, że mimo surowej faktury, zachowuje ona przytulny charakter. Druga łazienka ma charakter pokoju kąpielowego z wolnostojącą czarną wanną umieszczoną na tle kafli o intensywnym wzorze.

Sypialnia i garderoba w odcieniach szarości

Dla kontrastu z jasnym salonem, sypialnia utrzymana jest w ciemnych odcieniach szarości, dzięki czemu przestrzeń jest bardziej intymna, stanowiąc oazę ciszy i odpoczynku. Garderobę mieszkańców mieści duża szafa wtopiona w ścianę, podobnie jak bezościeżnicowe drzwi o tym samym kolorze. Ciemnobrązowe skórzane uchwyty są dziełem właścicielki, która postanowiła wykonać je samodzielnie.

W mieszkaniu znajduje się również pokój gościnny, który niebawem zostanie zaaranżowany na sypialnię dla syna właścicieli.

Projekt i stylizacja: Magda Milejska, Odwzorowanie

Współpraca: arch. wnętrz Paulina Margasińska

Fot. Patrycja Stef, patrycjastef.com

video

DIOR JESIEŃ ZIMA 2018/19

tagi: design | wnętrza | Odwzorowanie |

podobne artykuły