PL / EN
SEPHORA

SEPHORA

POWSTANIE

1969 rok

ZAŁOŻYCIEL

Dominique Mandonnaud

SIEDZIBA GŁÓWNA

Paryż

Sephora – francuska sieć oferująca perfumy i kosmetyki powstała w 1969 roku; jedna z największych sieci perfumerii należąca do koncernu LVMH.

Sephora – misja

Marka Sephora powstała z inicjatywy Dominique`a Mandonnauda z myślą o fanach kosmetycznych nowinek, którym chciano zaproponować unikalną formę zakupów. Klient perfumerii mógł w końcu dotykać, wąchać i testować do woli, aby poprzez ekskluzywne doświadczenie, móc przywiązać się do ulubionych produktów i zbudować silną relację z markami. Od momentu założenia firmy, misją Sephory jest prezentowanie wyselekcjonowanej definicji piękna oraz eksponowanie branżowych nowości.

Sephora – CEO

Prezesem i dyrektorem generalnym Sephora jest obecnie Christopher de Lapuente, który dołączył do grupy LVMH w 2011 roku. „Dla Sephory kluczowe są innowacje. Naszym nieustannym wyzwaniem jest szukanie nowych, lepszych i bardziej urzekających produktów dla naszych klientów. Entuzjazm naszych zespołów i ich pasja do piękna są zaraźliwe, podobnie jak ich pragnienia, aby zaspokoić potrzeby klientów. Zaletą Sephory jest zdolność do reagowania” – przekonuje de Lapuente.

Perfumeria Sephora w Centrum Handlowym Arkadia (fot. Facebook.com/Sephora)

Sephora – liczby

Marka Sephora dostępna jest w 31 krajach w 2000 punktach sprzedaży (stan na 2014 rok). W latach 2011-2013, francuska firma pojawiła się w siedmiu nowych krajach i otworzyła kolejnych 640 sklepów. Na świecie marka zatrudnia ponad 30 000 pracowników, a wiele salonów może się pochwalić ofertą aż 15 000 produktów.

Sephora w Polsce

Marka Sephora weszła na polski rynek w 1999 roku. Pierwsza perfumeria powstała w Centrum Handlowym King Cross w Bydgoszczy. Na 2015 rok w Polsce funkcjonowały 93 perfumerie.  

podobne artykuły