lamode > INFO > RYNEK > RYNKOWE PROGNOZY MARKI HUGO BOSS NA ROK 2011
Lamode.info

RYNKOWE PROGNOZY MARKI HUGO BOSS NA ROK 2011

RYNKOWE PROGNOZY MARKI HUGO BOSS NA ROK 2011

Dodane przez Katarzyna T.
08 Luty '11

Hugo Boss, znana niemiecka marka odzieżowa, specjalizująca się w projektowaniu garniturów, spodziewa się w 2011 znacznie szybszego niż w roku ubiegłym wzrostu sprzedaży. Firma, jak inne marki w tej branży, liczy na duży skok, który pomógłby rynkowi dóbr luksusowych na odbicie po wyjątkowo niekorzystnym okresie.

 

Rok 2011 jest opisywany w prognozach jako „bardzo obiecujący”. Te oczekiwania podparte są optymistycznymi danymi z końca 2010 roku.

 

„Udało nam się dostosować naszą grupę do rentownego wzrostu” – zapewnia dyrektor Claus-Dietrich Lahrs – „To będzie widoczne w 2011 roku”.

 

W czwartym kwartale 2010 roku sprzedaż skoczyła do 24%  - wynik jest spektakularny w porównaniu do 7% wzrostu z całego roku. Raport ze sprzedaży przedstawiono w czwartek 3-ego lutego 2011 – tego samego dnia grupa Hermes podała swoje wyniki na czwarty kwartał 2010 roku, które sięgnęły 17% wzrostu. Trudno zatem nie wierzyć w optymistyczne prognozy i zapowiedź odrodzenia rynku dóbr luksusowych. Warto jednak podkreślić, że świąteczna gorączka zakupów przypada właśnie na końcówkę roku i większość marek odnotowuje rekordowe wzrosty sprzedaży.

TAGI:     rynek | marka | Hugo Boss
Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja