PL / EN
ROSZADY NA GŁÓWNYCH STANOWISKACH W MARKACH I DOMACH MODY (2017)

ROSZADY NA GŁÓWNYCH STANOWISKACH W MARKACH I DOMACH MODY (2017)

Zapraszamy na krótkie podsumowanie!

Odejście za odejściem, rozstania, transfery i awanse, ustępujący główni projektanci i nowi dyrektorzy kreatywni – czas podsumować gorący okres roszad na najważniejszych stanowiskach w domach modowych i znanych markach. Oto krótkie podsumowanie 2017 roku!

MARKI I DOMY MODY: ROSZADY NA STANOWISKACH

W marcu tego roku całą branżę mody obiegła wiadomość o odejściu genialnej Clare Waight Keller, która nową posadę znalazła u Givenchy, a fotel dyrektor kreatywnej Chloe przekazała Natachy Ramsey-Levi. Mimo obaw, była współpracownica Nicolasa Ghesquiere’a z Louis Vuitton pokazała świetną debiutancką kolekcję na sezon wiosna lato 2018. Trzy miesiące później obserwowaliśmy zmiany w innym czołowym domu mody – nowym dyrektorem artystycznym Lanvin został Olivier Lapidus, przejmując pałeczkę po Buchrze Jarrar. Kiedy wyartykułował plan stworzenia z marki francuskiego Michaela Korsa, świat mody na chwilę zamarł – jednak i jego pierwsza kolekcja okazała się przyzwoitą kontynuacją spuścizny Lanvin. Jednym z najświeższych doniesień pozostaje odejście Phoebe Philo z Celine, która służyła marce przez wiele długich lat, windując ją na szczyty rozpoznawalności i designerskiego kunsztu. Kto ją zastąpi? Jeszcze nie wiadomo, ale z pewnością nowemu dyrektorowi kreatywnemu poprzeczka zostanie zawieszona naprawdę wysoko.

Zobaczcie, jakie jeszcze zmiany zaszły na najwyższych stanowiskach znanych marek modowych. Zapraszamy do galerii poniżej!

video

CHANEL MAKEUP CRUISE 2018

tagi: rynek | biznes | moda |

podobne artykuły