lamode > INFO > RYNEK > SZEF MARKI ROBERTO CAVALLI DOSTRZEGA SPOWOLNIENIE NA RYNKU DÓBR LUKSUSOWYCH
Lamode.info

SZEF MARKI ROBERTO CAVALLI DOSTRZEGA SPOWOLNIENIE NA RYNKU DÓBR LUKSUSOWYCH

SZEF MARKI ROBERTO CAVALLI DOSTRZEGA SPOWOLNIENIE NA RYNKU DÓBR LUKSUSOWYCH

Dodane przez Katarzyna T.
29 Wrzesień '11

Producenci towarów luksusowych powinni spodziewać się znacząco słabszych wyników sprzedażowych w 2012 roku. Gianluca Brozzetti, prezes włoskiej marki Roberto Cavalli, przyznaje, że ma to bezpośredni związek z ogólnoświatowym kryzysem, a zwłaszcza niestabilną sytuacją gospodarczą w Europie.

 

Ermenegildo Zegna, prezes Ermenegildo Zegna i Z Zegna, już w czerwcu 2011 sygnalizował, że spowolnienie mogą dotkliwie odczuć marki luksusowe. Mimo to, wielu producentów raczej optymistycznie patrzyło w przyszłość, nadzieję widząc przede wszystkim w rynkach azjatyckich. Dwie największe grupy modowe, LVMH oraz PPR SA, donoszą, że do tej pory w bieżącym miesiącu nie zanotowały spadku popytu w żadnym z krajów, w których działają. Tym niemniej, światowe giełdy wkraczają w okres bessy, a w tle majaczy widmo greckich i amerykańskich problemów finansowych - trudno w takich warunkach nie myśleć o spadku zainteresowania branżą luksusową. Gianluca Brozzetti twierdzi wręcz, iż szaleństwem jest ignorowanie tych faktów i podkreśla, że sektor luksusowy nie jest uodporniony na zawirowanie na światowych giełdach.

 

Jednocześnie jednak producenci mają wiele powodów do zadowolenia – pierwsza połowa 2012 roku zapowiada 20-procentowy wzrost sprzedaży. Branża zawdzięcza to powodzeniu kolekcji resort, które wejdą do sklepów w grudniu tego roku.

 

Ekonomiści nie łudzą się i zgodnie twierdzą, że ciężkie czasy będą trwać jeszcze w przyszłym roku.

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja