lamode > INFO > RYNEK > REKLAMY Z JULIĄ ROBERTS I CHRISTY TURLINGTON ZAKAZANE
Lamode.info

REKLAMY Z JULIĄ ROBERTS I CHRISTY TURLINGTON ZAKAZANE

REKLAMY Z JULIĄ ROBERTS I CHRISTY TURLINGTON ZAKAZANE

Dodane przez Katarzyna T.
28 Lipiec '11

L'Oréal musi zrezygnować z najnowszej kampanii reklamowej z udziałem aktorki Julii Roberts i byłej supermodelki Christy Turlington. Zdaniem brytyjskiego urzędu do spraw standardów reklamowych (Advertising Standards Authority), standardy brytyjskie zostały naruszone, a przerobione cyfrowo zdjęcia nie przedstawiają rzeczywistych efektów, jakie można uzyskać stosując reklamowane produkty i tym samym wprowadzają klientki w błąd.

 

Zakaz publikacji to sukces Jo Swinson z brytyjskiej partii Liberal Democrats). Polityk prowadzi walkę przeciwko "zbyt doskonałemu i nieprawdziwemu przedstawianiu kobiet" w reklamach. Skarga parlamentarzystki dotyczyła reklam trzech marek należących do kosmetycznego koncernu L’Oréal Paris - L'Oréal, Lancôme i Maybelline.L'Oréal przyznaje, że zdjęcia Roberts i Turlington były przerabiane cyfrowo w celu rozjaśnienia skóry czy zmniejszenia cieni pod oczami. Według informacji prasowej, retusz nie miał związku z produktem i efektem, jaki ma wywołać.ASA nie był jednak w stanie samodzielnie ocenić, w jakim stopniu przekształcono zdjęcia. Umowa z Roberts zakazuje bowiem udostępniania oryginalnej wersji fotografii, nawet instytucjom nadzorującym rynek reklamy – jak donosi dziennik Guardian.

 

tl_files/info/Rynek/REKLAMA LANCOME Z JULIA ROBERTS ZAKAZANA/rynek - gaultier.jpgfot. East News/ Julia Roberts w reklamie Lancome

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja