lamode > INFO > RYNEK > RANKING NAJPOTĘŻNIEJSZYCH MAREK ŚWIATA 2014 - STRATY W SEGMENCIE DÓBR LUKSUSOWYCH
Lamode.info

RANKING NAJPOTĘŻNIEJSZYCH MAREK ŚWIATA 2014 - STRATY W SEGMENCIE DÓBR LUKSUSOWYCH

RANKING NAJPOTĘŻNIEJSZYCH MAREK ŚWIATA 2014 - STRATY W SEGMENCIE DÓBR LUKSUSOWYCH

Dodane przez Redakcja
08 Sierpień '14

Znamy najcenniejsze marki 2014 roku! Agencja badania rynku Millward Brown na zlecenie grupy WPP ( największej PR-owej firmy na świecie, z siedzibą w ponad 100 krajach) po raz dziewiąty opublikowała ranking, najpotężniejszych marek świata. Niepisanym zwycięzcami w tym roku okazał się Google, który awansował na pierwszą pozycję, tym samym spychając Apple na drugie miejsce.


Co ciekawe, kategorią najszybciej rozwijającą się w 2014 roku okazała się odzież, która zanotowała wzrost o wartości 29 procent. Tutaj wśród marek, których wartość wzrasta najszybciej, znalazło się Uniqlo oraz sportowe firmy jak Nike i Adidas. W segmencie dóbr luksusowych zauważalne są jednak spadki. Będący na czele ekskluzywnych marek, zajmujący trzydziestą pozycję dom mody Louis Vuitton, mimo nadal wysokiej pozycji traci w porównaniu z zeszłym rokiem. Podobne straty odnotowało także Gucci, Hermes i Prada.


To dość zaskakujący wynik, szczególnie, jeżeli mamy w pamięci publikowany przez nas niedawno raport AAFA (American Apparel and Footwear Association), dotyczący wzrostu sprzedaży dóbr luksusowych. Ludzie podobno kupują mądrzej i lepiej jednak, bazując na rankingu Brown’a, nie wydaje się, by to luksusowi pomogło.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja