lamode > MODA ZAGRANICZNA > POKAZY MODY > POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI RAG&BONE JESIEŃ ZIMA 2012/13 – BRYTYJCZYK NA DZIKIM ZACHODZIE
Lamode.info

POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI RAG&BONE JESIEŃ ZIMA 2012/13 – BRYTYJCZYK NA DZIKIM ZACHODZIE

POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI RAG&BONE JESIEŃ ZIMA 2012/13 – BRYTYJCZYK NA DZIKIM ZACHODZIE

Dodane przez Katarzyna T.
10 Sierpień '12

Projektanci Rag&Bone, David Neville i Marcus Wainwright, jako rodowici Brytyjczycy, często odwołują sie do rodzimych tradycji w ubiorze. Jednocześnie jednak żyją i tworzą w Nowym  Jorku, co inspiruje ich do coraz to innych eksperymentów.

 

Jesienno-zimowa kolekcja jest luźną fantazją na temat zderzenia Brytyjczyka z nieokiełznanym Dzikim Zachodem. Projektanci sami przyznawali, że źródłem ich inspiracji byli zwykli mieszkańcy, często przez całe życie noszący tylko jeden komplet ubrań. W efekcie otrzymujemy nonszalancki, niedbały look, złożony z ubrań o świetnym kroju i bardzo dobrej jakości.

 

Ważnym i zdecydowanie najmocniejszym elementem kolekcji jest płaszcz z futrzanym kołnierzem – ochrona przed zimnem i stylowe okrycie wierzchnie zarazem. Pojawia się dużo dzianiny, szlachetnej wełny oraz wytrzymałego drelichu. Dominują kolory ziemi – oliwkowa zieleń, brązowawe szarości, palona cegła – dużą role odgrywa też granat i błękit.

 

Wydawać by się mogło, że spojrzenie „obcych” na miejsce, w którym tworzą i żyją może kiedyś stracić na sile – na szczęście jednak, Neville i Wainwright zachowali świeżość wizji i zdrowy dystans do tego, co ich otacza.

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja