lamode > COMMUNITY > LAMODE POLECA > PREMIERA KSIĄŻKI AUTORSTWA KARLA LAGERFELDA I CARINE ROITFELD
Lamode.info

PREMIERA KSIĄŻKI AUTORSTWA KARLA LAGERFELDA I CARINE ROITFELD

PREMIERA KSIĄŻKI AUTORSTWA KARLA LAGERFELDA I CARINE ROITFELD

Dodane przez Redakcja
20 Marzec '12

Tweedowy żakiet to tuż za małą czarną, torebką 2.5 kolejny kultowy element domu mody Chanel. Jak się okazuje ten ponadczasowy outfit doczekał się właśnie obszernej publikacji autorstwa samego Karla Lagerfelda i Carine Roitfeld - The Little Black Jacket: Chanel’s classic revisited by Karl Lagerfeld i Carine Roitfeld. Geniusz świata mody i kierujący domem Chanel od lat projektant na 100 fotografiach postanowił uwiecznić słynny już element damskiej garderoby.

 

Do współpracy przy publikacji Karl zaprosił on ponad 100 osobowości ze świata mody i showbiznesu. Przed jego obiektywem stanęła m.in. Sarah Jessica Parker, Vanessa Paradis, Alice Dellal czy Georgia May Jagger. W samą Coco Chanel wcieliła się Carine Roitfeld, była naczelna francuskiego Vogue i współautorka książki.

 

Każda z zaproszonych do współpracy gwiazd zaprezentowała żakiet na swój własny, niepowtarzalny sposób. Choć został zaprojektowany przeszło 50 lat temu to doczekał się do dnia dzisiejszego wielu zmodyfikowanych wersji, które prezentowane są w kolejnych kolekcjach autorstwa Lagerfelda.

 

Premiera książki odbędzie się w tym tygodniu - 21 marca w Tokio, podczas wystawy poświęconej Coco Chanel. Książka w Polsce dostępna będzie na zamówienie w cenie ok. 220 zł.

 

Zobaczcie koniecznie filmik ukazujący proces, w efekcie, którego powstaje słynny żakiet Chanel oraz film z backstage’u sesji autorstwa Karla Lagerfelda.

 

www.youtube.com

 

 

www.youtube.com

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja