PL / EN
MET GALA 2018 - MOTYW PRZEWODNI WYSTAWY

MET GALA 2018 - MOTYW PRZEWODNI WYSTAWY

Odkrywamy przed Wami motyw przewodni Met Gali 2018!

Met Gala to jedno z tych wydarzeń, w którym uczestniczą reprezentanci świata mody i Hollywood. Co roku na słynnych schodach Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku pojawiają się celebryci z pierwszych stron gazet. Jednym z punktów programu jest także inauguracja wystawy, którą można obejrzeć od 10 maja 2018 roku. Poznajcie jej motyw przewodni!

MET GALA – WYSTAWA

Hasłem przewodnim MET Gali 2018 jest katolicyzm, a sam tytuł wystawy to „Heavenly Bodied: Fashion and the Catholic Imagination”. Co ma wspólnego religia z modą? Okazuje się, że dużo, bo podczas wydarzenia będzie można obejrzeć stroje wypożyczone od Watykanu oraz artystyczne dzieła z kolekcji Metropolitan Museum of Art, nawiązujące do symboliki religijnej. Czy pamiętacie słynną kolekcję Dolce&Gabbany z 2013 roku, w której ewidentnie widać przeplatanie się sfer sacrum i profanum? Podobne, bo religijne motywy odnaleźliśmy w estetyce domach mody Stelli McCartney, McQueena, Givenchy i Versace.

POLECAMY: DOLCE &GABBANA WIOSNA LATO 2018

fot. Instagram/ @versace_official

Gospodarzami wydarzenia Met Gala 2018 są Anna Wintour, Rihanna, Amal Clooney oraz Donatella Versace. Wierzymy, że wystawa ukaże modę z innej perspektywy.

MET GALA - INSPIRACJE

W galerii zdjęć przedstawiamy najciekawsze perełki modowe, które są przykładem tego, że moda i religia idą w parze.

video

CHLOE JESIEŃ ZIMA 2018/19

tagi: wystawy mody | kultura | pokazy mody | trendy | TRENDY |

podobne artykuły