lamode > MODA ZAGRANICZNA > POKAZY MODY > POKAZ KOLEKCJI RODARTE JESIEŃ ZIMA 2011 – PIĘKNO NA PRERII
Lamode.info

POKAZ KOLEKCJI RODARTE JESIEŃ ZIMA 2011 – PIĘKNO NA PRERII

POKAZ KOLEKCJI RODARTE JESIEŃ ZIMA 2011 – PIĘKNO NA PRERII

Dodane przez Katarzyna T.
26 Sierpień '11

Siostry Kate i Laura Mulleavy, jedne z najzdolniejszych młodych projektantek pokazujących swe prace podczas Tygodnia Mody w Nowym Jorku, inspirują się przede wszystkim Ameryką – zarówno jej dorobkiem, jak i przyrodą. Jesień u Rodarte tym razem upłynie na Wielkich Równinach – obszarze rozpościerającym się od Gór Skalistych, przez Kanadę, aż na południe Stanów Zjednoczonych. Ogromne przestrzenie, iluzoryczne krajobrazy i zmienne, bezkresne niebo zawieszone nad niekończącym się pasmem pól – te i inne elementy stały się punktem wyjścia dla stworzenia jesienno-zimowej kolekcji.

 

Kolorystyka odwołuje się bezpośrednio do źródła inspiracji – dominują piaskowe beże, sielankowe błękity, kremowa biel, szarości i granaty, przełamane jedynie dwiema sukienkami w mocnym, rubinowym odcieniu czerwieni. Te dwie sylwetki to hołd dla najsłynniejszej bohaterki literackiej i filmowej ze stanu Kansas – Dorotki z Czarnoksiężnika z Krainy Oz.

 

Kroje skłaniają się ku purytańskim formom, rodem z epickich opowieści o pionierach Ameryki – długie, delikatnie rozkloszowane spódnice o wysokich stanach, dopasowane płaszcze do pół łydki i zakrywające szyje kołnierze to znaki rozpoznawcze tego stylu. Siostry Rodarte potrafiły go złagodzić i uwspółcześnić, tworząc nietypowe dekolty, używając półprześwitujących tkanin w odcieniach nude i zestawiając je z patchworkowymi sweterkami i fartuchami. W efekcie powstała nowoczesna, przełamująca schematy kolekcja. Warto zwrócić uwagę na jedwabne wieczorowe suknie, na których namalowano bezkresny pejzaż wczesnojesiennej prerii.

 

Co prawda krytycy mają wątpliwości co do komercyjnego sukcesu Rodarte – większość ich ubrań szyta jest ręcznie – być może jednak siostrom Mulleavy na takiej karierze nie zależy. Póki co, wykorzystują szansę, którą otrzymały – projektują, a następnie zadziwiają i zachwycają nas swoją kreatywnością, a w Modzie - przez duże „M” - właśnie o to chodzi.

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja