lamode > MODA ZAGRANICZNA > POKAZY MODY > POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI D&G JESIEŃ-ZIMA 2011/12 – POP GOES THE WORLD
Lamode.info

POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI D&G JESIEŃ-ZIMA 2011/12 – POP GOES THE WORLD

POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI D&G JESIEŃ-ZIMA 2011/12 – POP GOES THE WORLD

Dodane przez Katarzyna T.
06 Lipiec '11

Moda czerpie z pop-kultury i vice versa. Wie o tym cały modowy establishment, ale dopiero Domenico Dolce i Steffano Gabbana, słynny duet projektantów postanowił powiedzieć to na głos, tworząc kolekcję inspirowaną kultową i najbardziej rozpoznawalną marką na świecie – Coca-Cola.

 

Motywem przewodnim jest zatem logo słynnego napoju. Sama kolekcja jest pop-kulturowym kolażem, składającym hołd bohaterom kreskówek z dzieciństwa (Myszka Mickey) czy radosnej, młodzieńczej inwencji, potrafiącej tworzyć zestawienia z ubrań pozornie tylko do siebie niepasujących.

 

Mamy tu zatem garnitury w drobną kratkę i buty typu sneakers, kolorowe kamizelki i puchowe kurtki, koszule i krawaty noszone do sportowych bluz z kapturem, futrzane okrycia nawiązujące do stylu raperów i kardigany, wyciągnięte żywcem z serialu That 70’s Show. Jest barwnie i chaotycznie, zupełnie jak na licealnych imprezach. Zwróćmy uwagę na spodnie, których nogawki kończą się tuż nad kostką, odsłaniając kolorową skarpetkę, noszone u paska do spodni breloczki oraz wszechobecne hasło Enjoy Coca-Cola.

 

Jesienno-zimowa kolekcja D&G to spojrzenie na Zachód, ku Ameryce – i jest w tym, poza doskonałą zabawą – i pewna nutka nostalgii, za czasami, gdy Stany Zjednoczone jawiły się Włochom jako raj, i gdzie konsumpcja była błogosławieństwem. Tego świata już nie ma – być może jednak duet tworzący markę D&G pragnie nam zwrócić uwagę na to, iż moda opiera się na konsumpcji i pomimo krytyki tego zjawiska bez niej straci rację bytu.

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja