lamode > MODA ZAGRANICZNA > POKAZY MODY > POKAZ KOLEKCJI DOLCE&GABBANA WIOSNA LATO 2013 – SYCYLIJSKIE WAKACJE
Lamode.info

POKAZ KOLEKCJI DOLCE&GABBANA WIOSNA LATO 2013 – SYCYLIJSKIE WAKACJE

POKAZ KOLEKCJI DOLCE&GABBANA WIOSNA LATO 2013 – SYCYLIJSKIE WAKACJE

Dodane przez Ismena Dąbrowska
25 Wrzesień '12

Włosi są mistrzami w czerpaniu ze swojej bogatej tradycji jak największej ilości inspiracji. Udowodnili to po raz kolejny projektanci Domenico Dolce i Stefano Gabbana. 23 września podczas Milan Fashion Week duet zaprezentował swoją najnowszą kolekcję pret-a`porter na sezon wiosna lato 2013. W ubiegłym roku na ciepłe dni zaproponowali nam warzywne sukienki, na sezon jesień zima inspirowane barokiem bogate projekty natomiast pierwszą kolekcję haute couture poświęcili w całości Sycylii. Tak też było i tym razem.

 

Wraz z zastępem niezawodnych nazwisk modelingu projektanci zabrali nas na sycylijską plażę na przełomie lat 50 i 60. Na wybiegu pojawiły się m.in. Cara Delevinge, Liu Wen, Kati Nescher, Constance Jablonski oraz Karmen Pedaru. Nie zabrakło także fantastycznej polskiej reprezentacji na czele z Zuzanną Bijoch, która w ogromnej sukni z rafii zamknęła pokaz a obok której pojawiły się także Kasia Struss, Monika Jac Jagaciak oraz Patrycja Gardygajło.

 

POKAZ KOLEKCJI DOLCE&GABBANA WIOSNA LATO 2013 – SYCYLIJSKIE WAKACJE

 

Kolekcja to przede wszystkim wariacje na temat pasków (bardziej kolorowe niż tegoroczne u Marca Jacobsa), które na myśl przywodzą wzór piłek i parasoli plażowych, a także kolorowe nadruki nieco orientalne, przypominające witraże oraz symbole zaczerpnięte z rycerskiej tradycji. Na wybiegu zaprezentowano również sukienki przypominające worki, retro kroje i intrygujące plecione z rafii suknie. Pamiętając o tym, ze kobieta Dolce&Gabbana jest seksowna i zmysłowa projektanci powrócili do swoich klasyków i przedstawili krótkie gorsetowe sukienki, wyeksponowali wysoką talię i bieliznę. Całość uzupełniły dodatki w postaci masywnych kolczyków oraz kolorowych chust.

 

Nowatorska wizja sycylijskiej estetyki, a przy tym niezwykle spójny włoski klimat z operowym soundtrackiem w tle.

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja