lamode > MODA ZAGRANICZNA > POKAZY MODY > POKAZ KOLEKCJI ALBERTA FERRETTI JESIEŃ ZIMA 2011 – RETRO W RYTMIE TWISTA
Lamode.info

POKAZ KOLEKCJI ALBERTA FERRETTI JESIEŃ ZIMA 2011 – RETRO W RYTMIE TWISTA

POKAZ KOLEKCJI ALBERTA FERRETTI JESIEŃ ZIMA 2011 – RETRO W RYTMIE TWISTA

Dodane przez Katarzyna T.
03 Październik '11

Włoska projektantka Alberta Ferretti porzuciła wiosenno-letnie inspiracje nimfami i rusałkami wprost z ogrodów czarów na rzecz swingujących lat 60. Postąpiła zresztą jak wielu innych twórców, jednak jak każdy, zobaczyła w tej epoce trochę co innego, dzięki czemu jej projekty zyskały szczególny, charakterystyczny rys.

 

Spójna, nieźle przemyślana kolekcja opiera się na palecie mocnych barw – znajdziemy tu śliwkowy fiolet, przybrudzoną pomarańcz, ciemny turkus, zieleń, czerwień, róż oraz czerń i szarość. Nie zabrakło kilku pudrowych akcentów w kreacjach wieczorowych.

 

W fasonach dominuje kształt litery „A” – zarówno w płaszczach, jak i sukienkach. Ten klasyczny krój lat 60. Projektantka przełamuje wysokimi butami o welurowych cholewkach. Ołówkowe spódnice również nieco burzą na pierwszy rzut oka klarowny obraz, warto jednak podkreślić, iż odbywa się z to korzyścią dla całości. Alberta Ferretti postanowiła poeksperymentować też z peleryną i futrem.

 

Zdecydowanie największe wrażenie wywierają okrycia wierzchnie – płaszczyki o przeróżnych kolorach fakturach. Ferretti nie bała się wprowadzić wzorów w klimacie retro, kryształowych aplikacji, aksamitu i brokatu. Kolekcja ta nie sprawdzi się raczej w warunkach, jakie serwuje nam zwykle polska zima – być może jednak w Mediolanie będzie jak znalazł.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja