lamode > INFO > RYNEK > PLAYLIFE - NOWY KONCEPT SPRZEDAŻOWY BENETTON GROUP
Lamode.info

PLAYLIFE - NOWY KONCEPT SPRZEDAŻOWY BENETTON GROUP

PLAYLIFE - NOWY KONCEPT SPRZEDAŻOWY BENETTON GROUP

Dodane przez Karolina K.
20 Październik '11

Najnowszy koncept Benetton Group – Playlife: Welcome home to innowacyjne spojrzenie samego Alessandro Benettona na modę i jej sprzedaż. Nowa idea to coś więcej niż sklep – to założenie, dzięki któremu klienci mają poczuć się jak w prawdziwym domu i w komfortowych warunkach dokonywać zakupów.

 

Inspiracją do stworzenia wystroju sklepu stało się mieszkanie na poddaszu młodego artysty, który jako obywatel świata kocha design, kino, muzykę, ceniąc przy tym tradycję i szanując środowisko. W nowym projekcie Playlife klient ma czuć się szczęśliwym, a elementy wystroju, takie jak surowe drewno, łóżko na środku pokoju, etniczne dywany, lampy czy też kuchenne płytki mają za zadanie zmienić często nudny proces zakupowy w ekscytujące i radosne doznanie.

 

Playlife jest także odpowiedzią na poszukiwania klientów autentyczności i oryginalności. W sklepie znajdziemy odzież z segmentu ready-to-wear, a także homewear i szeroki wybór dodatków. Uzupełnieniem oferty jest dostęp do selektywnie wybranych eko-produktów, takich jak paski Heidi Ritsch (powstałe z surowców z recyklingu), składane rowery Dahon, kamery Lomography, aparaty Polaroid, a także buty, torby, plecaki i książki podróżnicze, które wybrano ze względu na ich historię i innowacyjność.

 

Pierwszy koncept Playlife otworzył się w Treviso, kolejny planowany jest w Bolonii, a pod koniec roku cieszyć się nim będą mieszkańcy Mediolanu. W kolejnych etapach Benetton Group planuje wprowadzić projekt do małych i dużych miast w całej Europie.

 

Alessandro Benetton daje początek czemuś nowemu. Jak Wam się podoba taka idea robienia zakupów?

 

Zobaczcie zdjęcia konceptu Playlife: Welcome home!

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja