lamode > MODA ZAGRANICZNA > POKAZY MODY > PARIS FASHION WEEK DZIEŃ 1,2 - PODSUMOWANIE - TRENDY JESIEŃ-ZIMA 2011/2012
Lamode.info

PARIS FASHION WEEK DZIEŃ 1,2 - PODSUMOWANIE - TRENDY JESIEŃ-ZIMA 2011/2012

PARIS FASHION WEEK DZIEŃ 1,2 - PODSUMOWANIE - TRENDY JESIEŃ-ZIMA 2011/2012

Dodane przez Weronika P.
03 Marzec '11

Dzień pierwszy był dniem nieco mniejszych nazwisk, swoje kolekcje pokazali m.in. Fatima Lopes, prosto ze słonecznej Portugalii, Anthony Vaccarello czy Hakaan Yıldırım, założyciel marki Hakaan, londyńczyk tureckiego pochodzenia.

 

U Fatimy Lopes widać było ostre cięcia i  geometrię. Modelki w ekstrawaganckich fryzurach prezentowały strukturalne futra(!) i sukienki z mocno zarysowanymi ramionami, a wszystko w kontraście black&white. Cięcia i wycięcia zaprezentował też Hakaan, a paleta kolorystyczna jego projektów opierała się głównie na czerwieni, bieli i czerni.

 

Drugiego dnia, fani wzorów i nietypowych rozwiązań zacierali ręce z radości na widok najnowszej kolekcji Dries Van Noten, który zaproponował łączenie okrągłości z paskami, bluzek z futrzanymi kołnierzykami czy welwetowych czółenek z "szalonymi" skarpetkami. Kolekcja Rochas to inspiracja Dalekim Wschodem (wzory i dobór materiałów) oraz wojskowymi nakryciami głowy w futerkowej wersji.

 

Niedawno odkryty Gareth Pugh po raz kolejny pokazał mroczną stronę swojej natury, proponując klientkom stroniącym od koloru, dużą dawkę czerni i złota. Sukienki ze skóry z motywem pajęczej sieci, ciężki czarne koturny i peleryny złożone ze złotych płytek to bez wątpienia najmocniejsze strony tej kolekcji.

 

tl_files/moda zagraniczna/pokazy mody/PARIS FASHION WEEK DZIEN 1, 2 - PODSUMOWANIE/KOLAZ PARIS.pngfot. East News (Rochas, Hakaan, Fatima Lopes)

 

Te dwa dni w Paryżu zaostrzyły nam tylko apetyt na kolejne pokazy, a będzie się działo!

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja