lamode > MODA ZAGRANICZNA > POKAZY MODY > PARIS FASHION WEEK WIOSNA LATO 2017 (CZĘŚĆ 4)
Lamode.info

PARIS FASHION WEEK WIOSNA LATO 2017 (CZĘŚĆ 4)

PARIS FASHION WEEK WIOSNA LATO 2017 (CZĘŚĆ 4)

Dodane przez Ewelina Jabkiewicz
05 Październik '16

Zbliżamy się ku końcowi Paryskiego Tygodnia Mody. Prześledźcie z nami propozycje topowych domów mody na kolejny rok!

 

Pokazy wiosna lato 2017

 

Zacznijmy od hołdu złożonemu zmarłej w sierpniu Sonii Rykiel. Julie de Libran, dyrektor kreatywna marki stworzonej przez francuską kreatorkę, nie mogła nie wspomnieć o śmierci założycielki; Rykiel "zawładnęła" całym show - od scenografii, przez kolekcję, aż po reakcję publiczności. Hasło "Rykiel Forever" mówi wszystko!

 

John Galliano podtrzymuje trend na transparentne sukienki i dodaje do tego eksponowanie bielizny. Focus na biustonosze zauważamy także u Giambattisty Valliego, który dodaje pazura swoim romantycznym, kobiecym sylwetkom.

 

Sarah Burton, w poszukiwaniu inspiracji do wiosennej kolekcji Alexander McQueen, odwiedziła ze swoim teamem malownicze Szetlandy. Odniesienia do natury, ale i kultury brytyjskich wysp mogliśmy podziwiać na wybiegu. Riccardo Tisci po raz kolejny wybrał nietypowe miejsce na swój pokaz - tym razem zaprosił nas do paryskiego ogrodu botanicznego Jardin des Plantes. Kolekcja Givenchy dedykowana była kobietom i ich dążeniom do władzy, dlatego projektant postanowił połączyć sensualność z siłą oraz naturą.

 

Najpopularniejsza wegańska aktywistka wśród projektantów - Stella McCartney nadal akcentuje swoje hasła i podtrzymuje zdanie, że moda ma być do noszenia. To kolejna marka, która nacisk kładzie na przeskalowane ramiona i rękawy, tutaj oversize wkrada się również do spodni, spódnic i płaszczy. Na koniec Hermes - luksusowy minimalizm charakterystyczny dla tego francuskiego domu mody dostaje "rumieńców" pod postacią inspiracji latami 80.

 

Stylistyka której marki przemawia do Was najbardziej?

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja