lamode > INFO > RYNEK > NOWA STRATEGIA MARKI LACOSTE
Lamode.info

NOWA STRATEGIA MARKI LACOSTE

NOWA STRATEGIA MARKI LACOSTE

Dodane przez Katarzyna T.
30 Sierpień '11

Marka Lacoste od zawsze jest związana ze światem sportu, dlatego też sponsoruje takie osoby, jak tenisista Andy Roddick, który za 5 milionów dolarów rocznie gra w ubraniach ze słynnym logo krokodyla. Jak podaje New York Times, obecnie firma zdecydowała się na zmianę strategii promocyjnej- zaczęła ubierać zwykłych ludzi, jak kelnerów, kierowców autobusów czy lokajów.

 

Jednym z pierwszych miejsc, gdzie obsługa ubrana została w ubrania Lacoste, była ekskluzywna japońska restauracja, której współwłaścicielem jest Robert De Niro.

 

- Klient w czasie posiłku widzi logo Lacoste, gdziekolwiek spojrzy. Ale nie jest to męcząca reklama, lecz elegancka forma promocji - tłumaczy Charlie Walk, agent marketingowy współpracujący z firmą.

 

Japońska restauracja nie jest na rynku wyjątkiem. W Soho House i dwóch hotelach Gansevoort - znajdujących się na Manhattanie - obsługa także ubrana jest od stóp do głów w Lacoste. W tym przypadku zarówno kelnerzy, jak i concierge są przedstawicielami szerszych wysiłków promocji marki wśród klientów luksusowych lokali.

 

- Lacoste to ikona mody z nutką historii. Przez ostatnie kilka lat straciła jednak kontakt z nową generacją. Klienci przestali czuć więź ze słynnym zielonym krokodylem - powiedział Charlie Walk.

 

Firma wdrażała nową strategię przez ostatnią dekadę. Lacoste miała stać się prestiżową marką i mimo początkowo pozytywnego odzewu wśród klientów, szyki pokrzyżował kryzys. W 2009 roku tylko 30% ubrań zostało sprzedanych po właściwej cenie, a pozostała część - aż 70% - na różnego rodzaju promocjach i przecenach. Rok później sytuacja praktycznie się odwróciła – 60% produkcji sprzedano przed przecenami.

 

- Lacoste jest w fazie reorganizacji. Cały czas pracujemy nad stworzeniem indywidualnej marki z segmentu premium - powiedział Steve Birkhold, dyrektor generalny Lacoste w Stanach Zjednoczonych. Efekty zaczęły być widoczne stosunkowo szybko - w wyniku pracy nad wizerunkiem marki Lacoste odnotowało 25-procentowy wzrost sprzedaży w pierwszej połowie tego roku, w porównaniu z tym samym okresem w roku ubiegłym.

 

Firma postawiła sobie za cel stworzenie własnej sieci sklepów w Stanach Zjednoczonych, jak również zaistnienie w sieciach handlowych o wyższym standardzie. We wrześniu otwarty zostanie flagowy sklep firmy na Piątej Alei w Nowym Jorku, z którym Lacoste wiąże duże nadzieje.

 

- Około 70% zysków ze sprzedawanej odzieży pochodzi z własnych sklepów firmy, jak również z internetowej sprzedaży - powiedział Steve Birkhold. Dlatego też firma w najbliższym czasie w ramach nowej strategii planuje wycofać swoje ubrania ze sklepów detalicznych i tanich sieci handlowych.

TAGI:     Lacoste | marka | rynek
Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja