lamode > MODA ZAGRANICZNA > NEWSY > NOMINACJE DO NAGRODY CFDA 2014
Lamode.info

NOMINACJE DO NAGRODY CFDA 2014

NOMINACJE DO NAGRODY CFDA 2014

Dodane przez Kamila Maria Żyźniewska
12 Marzec '14

CFDA, czyli The Council of Fashion Designers of America to organizacja non-profit, której podstawową misją jest wspieranie amerykańskich projektantów mody i dążenie do umocnienia ich pozycji na globalnym rynku. W zeszłym roku, specjalne wyróżnienie CFDA otrzymały m.in. takie marki jak Proenza Schouler (moda damska), Thom Browne (moda męska), Vera Wang (nagroda za całokształt osiągnięć), Riccardo Tisci – Givenchy ( nagroda międzynarodowa) czy Phillip Lim (projektant roku – dodatki).

 

Tym razem poznaliśmy listę kolejnych nominowanych na rok 2014. O tytuł najlepszego projektanta mody damskiej powalczą: Marc Jacobs, Joseph Altuzarra i Alexander Wang. Twórcy, którzy zostali wytypowani w kategorii Najlepsza Kolekcja Męska, to Thom Browne, Marcus Wainwright z Rag & Bone, David Neville oraz duet projektantów The Public School - Maxwell Osborne i  Dao-Yi Chow.

 

Na liście pozostałych nominowanych znaleźli się:

 

Moda damska – dodatki: Mary-Kate i Ashley Olsen z The Row, Alexander Wang oraz Lazaro Hernandez i Jack McCollough z Proenza Schouler


Nagroda Swarovski – moda damska: Rosie Assoulin, Wes Gordon i duet Creatures of the Wind


Nagroda Swarovski – moda męska: Hood by Air, Tim Coppens i Todd Snyder


Nagroda Swarovski – dodatki: Marc Alary, Irene Neuwirth i Jennifer Fisher


Nagrody specjalne CFDA 2014 powędrują z kolei do Toma Forda (nagroda za całokształt pracy) i Rafa Simonsa (międzynarodowa nagroda). Do grona laureatów w kategorii Media, dołączy amerykański stylista i redaktor mody - Paul Cavaco, który zdobędzie nagrodę im. Eugenii Sheppard. Natomiast nagroda dla twórcy (Founder's Award) im. Eleanor Lambert trafi w ręce Bethann Hardison, znanej aktywistki, angażującej się w tematy związane z równouprawnieniem rasowym w świecie mody.

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja