lamode > MODA ZAGRANICZNA > NEWSY > NOMINACJE DO NAGRÓD CFDA OGŁOSZONE
Lamode.info

NOMINACJE DO NAGRÓD CFDA OGŁOSZONE

NOMINACJE DO NAGRÓD CFDA OGŁOSZONE

Dodane przez Redakcja
19 Marzec '11

Przedwczoraj Amerykańska Rada Projektantów Mody (The Council of Fashion Designers of America - CFDA) ogłosiła nominacje 2011 do co roku przyznawanych nagród. Impreza odbyła się w studio Diane von Furstenberg, przewodniczącej Rady. W pełnieniu roli gospodarza pomagała jej Nadja Svarovski, jako że marka Svarovski po raz dziesiąty z rzędu partneruje temu wydarzeniu.

 

Nagrody mają odzwierciedlać wkład artystów w dorobek amerykańskiej mody, będąc jednocześnie dowodem uznania dla już cenionych oraz dopiero rodzących się talentów.

 

Podajemy projektantów nominowanych w poszczególnych kategoriach:

 

Projektant mody damskiej - Alexander Wang, Jack McCollough & Lazaro Hernandez dla Proenza Schouler oraz Marc Jacobs (nominowany już po raz czwarty).

 

Projektant mody męskiej - Bastian, Patrik Ervell oraz Simon Spurr.

 

Projektant akcesoriów - Alexander Wang, Jack McCollough & Lazaro Hernandez dla Proenza Schouler oraz Reed Krakoff.

 

Poza wyżej wymienionymi kategoriami, każdego roku wyjątkowym tytułem za całokształt obdarza się osobowość, która szczególnie na to zasługuje. W tym roku tym kimś będzie Arthur Elgort – fotograf, który przyczynił się do zmiany oblicza fotografii modowej. W ramach nagród specjalnych jest również miejsce dla Ikony Mody, za którą w 2011 roku uznano Lady Gagę. Dodatkowo statuetki otrzymują osoby świata mody docenione przez firmę Svarovski.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja