PL / EN
NAJLEPSI NA INSTAGRAMIE 2017! PROJEKTANCI, MARKI I MODELKI

NAJLEPSI NA INSTAGRAMIE 2017! PROJEKTANCI, MARKI I MODELKI

Wśród nich znalazła się Polka - zobaczcie!

Świeżutki raport Year in Review wypuszczony w środę przez Instagram, pokazuje najbardziej popularne trendy na platformie w ciągu 2017 roku. Poza faktem, że najczęściej używanym hashtagiem było #love, a ludzie oszaleli na punkcie zdjęć małych zwierzątek, Instagram skorzystał z okazji,  aby nieco bardziej zgłębić to, jak przemysł modowy radził sobie przez ostatnie 12 miesięcy. Począwszy od 1 stycznia, a kończąc na 17 listopada, statystyki robią wrażenie, a momentami – szokują.

ZOBACZCIE!

INSTAGRAM: NAJLEPSZE MARKI I PROJEKTANCI 2017

Na pierwszy ogień poszli projektanci i marki modowe – oto te, które zgromadziły największą liczbę followersów w 2017 roku:


1. Chanel (@chanelofficial): 9.6 milionów obserwatorów

2. Gucci (@gucci): 8.1 milionów obserwatorów

3. Louis Vuitton (@louisvuitton): 7 milionów obserwatorów

4. Dior (@dior): 5.9 milionów obserwatorów

5. Victoria Beckham (@victoriabeckham): 5.7 milionów obserwatorów

6. Supreme (@supremeny): 4.8 milionów obserwatorów

7. Dolce & Gabbana (@dolcegabbana): 4.5 milionów obserwatorów

8. Prada (@prada): 4.3 milionów obserwatorów

9. Calvin Klein (@calvinklein): 3.9 milionów obserwatorów

10. Versace (@versace_official): 3.5 milionów obserwatorów

 

Nie jest tajemnicą, że rok 2017 był niezwykle udany dla Gucci, a współpraca Louis Vuitton z Supreme zaowocowała instagramowym boomem. Opłaciła się również nowa strategia Dolce&Gabbana na prowadzenie konta w stylu millenialsów i generacji Z, przynosząc 4.5 miliona nowych followersów.


INSTAGRAM: NAJLEPSZE MODELKI 2017

W międzyczasie, swoje pięć minut miały również modelki. Oto te, które zgromadziły największą liczbę followersów w minionym roku:


1. Kendall Jenner (@kendalljenner): 12 milionów obserwatorów

2. Gigi Hadid (@gigihadid): 8 milionów obserwatorów

3. Bella Hadid (@bellahadid): 6 milionów obserwatorów

4. Chrissy Teigen (@chrissyteigen): 5 milionów obserwatorów

5. Emily Ratajkowski (@emrata): 5 milionów obserwatorów

6. Cara Delevingne (@caradelevingne): 4 miliony obserwatorów

7. Taylor Hill (@taylor_hill): 2 miliony obserwatorów

8. Ashley Graham (@theashleygraham): 2 miliony obserwatorów

9. Gisele Bündchen (@gisele): 2 miliony obserwatorów

10. Hailey Baldwin (@haileybaldwin) : 1.9 miliona obserwatorów 

W przypadku  modelek, posiadanie silnego zaplecza social mediów okazywało się często kluczowe do zainkasowania lukratywnej kampanii reklamowej, bezpośrednio przekładając się na ich zarobki. 12 milionów nowych followersów Kendall Jenner to jeden z głównych powodów, dla których znalazła się na szczycie listy najlepiej zarabiających modelek 2017 roku według magazynu Forbes.

Ale modelki i modele o ugruntowanej pozycji nie byli jedynymi, którym poszczęściło się w tym roku. Instagram przeanalizował ich konta również pod względem zaangażowania obserwatorów, czyli tak zwanej konwersji. Oto ci z nich, którzy mogą pochwalić się najwyższą stopą interakcji (polubienia i komentarze) w stosunku do liczby followersów:

1. Julia Ratner (@dear.ratner)

2. Mayowa Nicholas (@mayowanicholas)

3. Paulina Frankowska (@paulinafrankowska) POLSKA

4. Léa Julian (@lea_jul)

5. Presley Gerber (@presleygerber)

6. Kaia Gerber (@kaiagerber)

7. Yasmin Wijnaldum (@yasminwijnaldum)

8. Vittoria Ceretti (@vittoceretti)

9. Lauren de Graaf (@laurenjdg)

10. Selena Forrest (@selenaforrest)

Mimo, że wiele z tych nazwisk dziś może brzmieć niszowo, to już wkrótce mogą okazać się nową falą Instamodels. Marki modowe i urodowe wiedzą już, że zaangażowanie obserwatorów jest kluczowe dla konwersji i sprzedaży – dlatego te młode, nieopierzone twarze mogą okazać się topowymi influencerami 2018 roku. 

POLECAMY: OTO NAJCZĘŚCIEJ WYSZUKIWANE BUTY W 2017 ROKU

video

MACIEJ ZIEŃ – BACKSTAGE POKAZU „SWEET DREAMS”

tagi: Instagram | biznes | news | INSTAGRAM |

podobne artykuły