PL / EN
NAJCZĘŚCIEJ POPEŁNIANE BŁĘDY W STYLIZACJI

NAJCZĘŚCIEJ POPEŁNIANE BŁĘDY W STYLIZACJI

Zobaczcie jakich błędów w modzie należy się wystrzegać!

Chcesz zawsze wyglądać szykownie i z klasą? To możliwe! Złota reguła, która powinna Ci przyświecać „to ubrać się, a nie przebrać”. Poznaj najczęściej popełniane gafy modowe i ucz się na czyiś błędach – zamiast na swoich.

WPADKA MODOWA NR 1: PRZEPYCH

Znacie patent Brigitte Bardot, która do dzisiaj inspiruje kobiety na całym świecie? Ubiera się prosto, kobieco i praktycznie. Bez udziwnień i zbytniej ekstrawagancji. Mimo, że w jej szkatułce nie brakuje ekskluzywnej biżuterii, zazwyczaj stawia na jeden widoczny i dekoracyjny element: bransoletkę z pereł lub złoty pierścionek. Taki umiar francuskie dziewczyny mają we krwi. Do najczęściej popełnianych błędów w stylizacji należy kierowanie się przepychem i noszenie wszystkich błyskotek naraz. Wiele kobiet stylizuje się „na bogato” – kilka pierścionków, które nie pasują do siebie lub komplet biżuterii, bo tak jest najłatwiej. Efekt? Zamiast „wow” jest przesada.

WPADKA MODOWA NR 2: UBRANIA NIEDOPASOWANE DO FIGURY

Sama nazwa styl oznacza m.in. sztukę noszenia ubrań dopasowanych do konkretnej osoby: indywidualnej figury, typu urody, osobowości i lifestyle’u. Ubranie ma podkreślać atuty sylwetki i ukryć jej mankamenty. Jednak wiele osób zapomina o tym na co dzień i nosi na siłę legginsy lub rurki, chociaż dużo estetyczniej wygląda w spodniach z rozszerzaną nogawką.

POLECAMY: UBRANIA, KTÓRE UKRYJĄ MANKAMENTY SYLWETKI

WPADKA MODOWA NR 3: ZBYT DUŻO KOLORÓW I WZORÓW

To prawda, że dzisiaj można nosić wszystko ze wszystkim: łączyć różne fasony, przeciwstawne tkaniny i kolory. Jednak o ile, naprawdę opanowałaś mistrzostwo w tej dziedzinie. Moda to zabawa – warto  pokusić się o eksperymenty, jednak na tyle, by zachować w tym wszystkim smak. Do najczęściej popełnianych błędów w stylizacji należy łączenie kolorów i wzorów, które nie współgrają ze sobą, a wywołują efekt oczopląsu.  Jeden charyzmatyczny dodatek np. torebka w panterkę zestawiona z czarną bazą, wystarczy byś uchodziła za nonszalancką kobietę.

video

GABRIELLE CHANEL, THE PURSUIT OF PASSION

tagi: wpadki modowe | stylizacje | stylistka mody | trendy |

podobne artykuły