lamode > INFO > RYNEK > NAJBARDZIEJ WPŁYWOWE KOBIETY ŚWIATA MODY NA LIŚCIE FORBES
Lamode.info

NAJBARDZIEJ WPŁYWOWE KOBIETY ŚWIATA MODY NA LIŚCIE FORBES

NAJBARDZIEJ WPŁYWOWE KOBIETY ŚWIATA MODY NA LIŚCIE FORBES

Dodane przez Kamila Maria Żyźniewska
29 Maj '14

Forbes, czyli znany amerykański dwutygodnik o tematyce biznesowej, opublikował najnowszy ranking 100. najbardziej wpływowych kobiet. Podobnie jak w zeszłym roku, na liście nie zabrakło znanych osobowości z branży mody.

 

Najwyżej w rankingu plasuje się Anna Wintour. Dyrektor artystyczna Condé Nast i redaktor naczelna amerykańskiego Vogue’a pojawiła się na 39. pozycji, czyli dwa miejsca wyżej niż w zeszłym roku. Do jej sukcesu przyczyniły się z pewnością takie działania jak pozyskanie funduszy dla nowo otwartego Anna Wintour Costume Centre oraz kampanii wyborczej Michelle Obamy.

 

Na liście Forbesa nie zabrakło również projektantek: Diane von Furstenberg (68. miejsce), Miuccii Prady (75. miejsce) oraz Tory Burch (79. miejsce). Wszystkie panie są szczęśliwymi posiadaczkami prawdziwych imperiów mody o wartości wielu miliardów dolarów.

 

Na liście pojawiły się również Gisele Bündchen, najlepiej zarabiająca modelka w branży oraz Sara Blakely, twórczyni marki Spanx, specjalizującej się w bieliźnie korygującej.

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja