lamode > TRENDY > MUST HAVE > MUST HAVE – PEPITKA OD MARKI TARANKO
Lamode.info

MUST HAVE – PEPITKA OD MARKI TARANKO

MUST HAVE – PEPITKA OD MARKI TARANKO

Dodane przez Kamila Maria Żyźniewska
17 Październik '13

Jej początki sięgają III wieku na terenie Skandynawii, później – w XVIII wieku, na nowo odkryli ją Szkoci. W szczególności upodobali ją sobie pasterze, którzy ubierali na siebie wełniane pledy ozdobione wzorem pepitki. Nie minęło wiele czasu, kiedy przygarnęła ją do siebie elegancka moda z wyższych sfer. Anglicy zaczęli ją nazywać „psim zębem”, a Francuzi nadali jej nazwę „kurzej stopki”.

 

W swojej długiej historii, pepitka miała swoje lepsze i gorsze okresy. Czasem odsuwała się na dalszy plan, ustępując miejsca innym wzorom, by niespodziewanie powrócić na salony i zdominować charakter eleganckiej garderoby modnych kobiet.  W jesienno-zimowym sezonie 2013/2014, pepitka ponownie święci triumfy na światowych wybiegach.  Zmieniła również swój pierwotny charakter  i pojawia się już nie tylko w klasycznej wersji czerni i bieli. Co więcej, odnalazła się świetnie w codziennej, każualowej garderobie.

 

Polskie marki odzieżowe również nie zignorowały modnej pepitki. Jej charakterystyczny wzór znalazł się w jesienno-zimowej kolekcji marki Taranko. Zdobi on eleganckie płaszcze i sukienki, ołówkowe spódnice, a oprócz klasycznej czerni i bieli, pojawił się także w wersji modnego w tym sezonie kobaltu.  

 

Zobaczcie nieśmiertelną pepitkę w najnowszych propozycjach Taranko.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja