lamode > MODA POLSKA > MARKI > MÓJ KRAJ TAKI PIĘKNY, CZYLI NOWA MARKA Z POLSKĄ DUSZĄ
Lamode.info

MÓJ KRAJ TAKI PIĘKNY, CZYLI NOWA MARKA Z POLSKĄ DUSZĄ

MÓJ KRAJ TAKI PIĘKNY, CZYLI NOWA MARKA Z POLSKĄ DUSZĄ

Dodane przez Redakcja
19 Sierpień '15

Na polskim rynku modowym pojawiła się nowa marka, która pod skrótem MKTP kryje hasło Mój Kraj Taki Piękny. Jak nietypowa nazwa manifestująca miłość do ojczyzny przekłada się na modę?


Projektanci odpowiedzialni za MKTP zapowiadają, że tworzą z myślą o wszystkich pełnych pasji i kreatywności, którzy nie stronią od ironii oraz cenią sobie wygodę i wyrazisty styl. To propozycje dla osób, które nie chcą być przebrane, a odzież ma im przede wszystkim służyć w ekspresji własnej tożsamości. Filozofia marki zakłada brak sezonowości i sprzeciw wobec krótkookresowych trendów, a sama nazwa ma kojarzyć się z humorem, a jednocześnie umiłowaniem do ojczyzny, interpretowanym bardzo indywidualnie. Projekty MKTP to przede wszystkim twórczość lokalna, która inspiruje się polską rzeczywistością, jej wzornictwem oraz popkulturą. Ubrania powstają dzięki pracy rodzimych rzemieślników, wysokiej jakości materiałów pochodzących z Łodzi, a sam proces szycia odbywa się pod Warszawą.

 

Pierwsza kolekcja skupia się na naturalnej wygodzie i energetycznej palecie kolorów oraz jest ukłonem w stronę epoki PRL traktowanej z przymrużeniem oka. Sesja wizerunkowa została zrealizowana na dachu stołecznego klubu Patio Kredytowa 9 oraz w podmiejskich przestrzeniach, które na myśl przywodzą wakacyjną atmosferę. Za obiektywem aparatu stanęła fotografka Katarzyna Jabłońska, a w role modeli wcielili się znajomi marki. Jak oceniacie debiut nowej firmy?

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja