PL / EN
MICHAEL KORS

MICHAEL KORS

ZAWÓD

Projektant mody

DATA URODZENIA

09.08.1959

NARODOWOŚĆ

Amerykańska

Michael Kors: amerykański projektant

Michael Kors, urodził się jako Karl Anderson Junior 9 sierpnia 1959 roku. Obecnie amerykański projektant mieszka na stałe w Nowym Jorku, gdzie pełni rolę CEO w swojej własnej firmie, Michael Kors Holdings Limited, zajmującej się sprzedażą męskiej i damskiej odzieży ready-to-wear, akcesoriów, zegarków, biżuterii, butów i zapachów. Kors był także pierwszym projektantem ubrań ready-to-wear dla kobiet we francuskim domu mody Celine, od 1997 do 2003 roku.

wideo: Michael Kors in conversation: BoFLive

Moda w życiu Michaela Korsa

Zamiłowanie Korsa do mody było widoczne już w bardzo wczesnym okresie jego życia. Matka podejrzewała, że pociąg w tą stronę wynikał z ekspozycji na przemysł odzieżowy po przez jej karierę w modelingu. Jako nastolatek zaczął projektować i sprzedawać ubrania w piwnicy rodzinnego domu, by w 1977 roku zaaplikować na uczelnię Fashion Institute of Technology w Nowym Jorku. Jednak po dziewięciu miesiącach porzucił studia i przyjął pracę w butiku Lothar’s naprzeciwko domu towarowego Bergdorf Goodman na Manhattanie. Na początku w roli sprzedawcy, szybko awansował na stanowisko Visual Merchandiser’a oraz Projektanta. Wkrótce potem jego talent odkrył Dawn Mello, który poprosił go, aby pokazał swoją kolekcję w skupiającym marki luksusowe, Bergdorf Goodman.

Marka Michael Kors

W 1981 Kors zadebiutował pod szyldem Michael Kors, a w 1990 powstała firma KORS Michael Kors. W 2002 roku pojawiła się także linia dla mężczyzn. Kolejna, MICHAEL Michael Kors zadebiutowała w 2004, a dopiero dwa lata później drzwi otworzył pierwszy flagowy sklep marki. Obecnie ubrania Korsa można znaleźć w ponad 700 butikach oraz 1500 storach multibrandowych na całym świecie.

podobne artykuły