PL / EN
MEGHAN MARKLE

MEGHAN MARKLE

ZAWÓD

aktorka, aktywistka

DATA I MIEJSCE URODZENIA

1981, Los Angeles

Meghan Markle (Rachel Meghan Markle) to amerykańska aktorka i aktywistka, znana szerszej publiczności z serialu „Suits” („W Garniturach”). Markle, urodzona 4 sierpnia 1981 roku w Los Angeles (36 lat) jest obecnie narzeczoną księcia Harry’ego, z którym weźmie ślub w maju 2018 roku w Zamku w Windsorze.

MEGHAN MARKLE: RODZINA

Markle wychowała się w Los Angeles, a jej rodzicami są Doria Loyce Regland oraz Thomas Wayne Markle. Matka aktorki jest terapeutką oraz instruktorką jogi, natomiast ojciec pracuje jako operator filmowy (w 2011 roku otrzymał nagrodę Emmy za wybitne osiągnięcia w swojej dziedzinie). Rodzice Meghan rozwiedli się, kiedy miała 6 lat. Po nich odziedziczyła również afroamerykańskie i holndersko-irlandzkie korzenie. Przyszła księżniczka posiada również przyrodnią siostrę oraz brata.

MEGHAN MARKLE: WYKSZTAŁCENIE

Po ukończeniu katolickiego liceum, Markle studiowała stosunki międzynarodowe oraz historię teatru w Northwestern University, którego absolwentką została w 2003 roku. Jej pierwszą pracą było kaligrafowanie zaproszeń okazjonalnych. Pracowała również w ambasadzie amerykańskiej w Buenos Aires.

MEGHAN MARKLE: AKTORSTWO

Od najmłodszych lat związana była z planem filmowym. Debiutowała w 2002 roku u boku swojego ojca w serialu „Szpital Miejski”, gdzie zagrała epizodyczną rolę. Jej debiut filmowy nastąpił w 2005 roku w filmie „Zupełnie jak miłość”, gdzie wystąpiła u boku Ashtona Kutchera.

Do 2010 roku zagrała również epizody w serialach: „CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku”, „CSI: Kryminalne zagadki Miami”, „90210”, czy „Bez śladu”. W 2010 roku zagrała w dramacie „Twój na zawsze” z Robertem Pattisonem oraz Emilie de Ravin. Rok później otrzymała jedną z głównych ról w serialu „W garniturach”, gdzie wcieliła się w postać ambitnej asystentki Rachel Zane, która marzy o karierze prawniczej. W listopadzie 2017 roku, wraz z Patrickiem J. Adamsem, zdecydowała, że kończy udział w serialu wraz z końcem 7. sezonu.

MEGHAN MARKLE: ŻYCIE PRYWATNE

W 2004 roku aktorka zaczęła się spotykać z amerykańskim producentem filmowym Trevorem Engelsonem. Para zaręczyła się w 2010 roku i pobrała rok później na Jamajce. Rozwód nastąpił w 2013 roku, a oficjalnym powodem rozstania były „różnice nie do pogodzenia”. W latach 2014-2016 partnerem Markle był kanadyjski szef kuchni, Cory Vitiello.

MEGNA MARKLE: ZWIĄZEK Z KSIĘCIEM HARRY’M

W lipcu 2016 roku aktorka poznała księcia Henryka. Para spotykała się w tajemnicy do 31 października 2016 roku, kiedy to dziennik The Sunday Express poinformował o ich związku. Ogólnoświatowe media oszalały na punkcie nowej partnerki księcia, publikując przy tym wiele artykułów wykazujących rasizm i seksizm. Fotoreporterzy próbowali dostać się do domu aktorki oraz kontaktowali się z osobami z otoczenia Markle, by zdobyć kompromitujące ją materiały. 8 listopada 2016 roku Pałac Kensington wydał oficjalne oświadczenie, w którym zaapelował o zaprzestanie prześladowania Meghan Markle, jednocześnie potwierdzając łączącą księcia i aktorkę relację. Zainteresowanie Markle wzrosło na tyle, że była najczęściej wyszukiwaną aktorką w wyszukiwarce Google w 2016 roku.

We wrześniu 2017 roku aktorka znalazła się na okładce gazety Vanity Fair. W wywiadzie przybliżyła swoją relację z Księciem zapewniając, że nadal jest tą samą osobą, nowy związek jej nie zmienił, a jedyne co uległo zmianie, to postrzeganie jej przez ludzi. Pod koniec września tego samego roku, para pojawiła się pierwszy raz publicznie podczas ceremonii otwarcia Invictus Games. W listopadzie 2017 ogłoszono zaręczyny pary, zaś w grudniu ujawniono, że ślub odbędzie się 19 maja 2018 w Zamku w Windosrze.

Na początku 2017 roku przyrodnia siostra aktorki, zadeklarowała, że pisze powieść o Markle, w której ujawni jej prawdziwe oblicze, pt. „The Diary of Princess Pushy's Sister”, jednak nie podano dotychczas daty jej wydania.


We wrześniu 2017 roku potwierdzono, że kolejny film byłego męża aktorki, ma opowiadać historię mężczyzny, który musi dzielić opiekę nad swoim dzieckiem po tym, jak jego była żona poślubiła brytyjskiego księcia. Para nie doczekała się potomstwa, jednak Engelson przyznał, że pomysł na historię powstał podczas rozmowy o tym, jak wyglądałoby jego życie, gdyby mieli dzieci i musiałby on dzielić się opieką z księciem Harry’m.

 

podobne artykuły