lamode > MODA POLSKA > MARKI > MARTA GORCZYCA - POZNAJCIE POLSKĄ PROJEKTANTKĘ
Lamode.info

MARTA GORCZYCA  -  POZNAJCIE POLSKĄ PROJEKTANTKĘ

MARTA GORCZYCA - POZNAJCIE POLSKĄ PROJEKTANTKĘ

Dodane przez Redakcja
21 Luty '13

Marta Gorczyca jest studentką Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Swoją kolekcję na jesień zimę 2013/14 tworzyła w oparciu o twórczość irańskiej artystki Shirin Neshat, która tworzy kontrastowe, czarno białe fotografie przepełnione mocą ukrytych znaczeń i bogatej symboliki.

 

 

Młoda projektantka inspirując się dziełami artystki, sama postanawia podjąć temat dwoistości. W projektach łączy więc ze sobą błyszczącą i twardą skórę z delikatnym jedwabiem i satyną. Każdy outfit zawiera skórę w mniejszym lub większym stopniu. Dwoistą naturę projektów odzwierciedla także krój. Materiały są z jednej strony udrapowane, z drugiej ściśle przylegają do ciała. Często pojawia się również asymetria.

 

 

Fotografie świetnie oddają nastrój kolekcji. Światło delikatnie buduje w nich bryłę, a tłem są zakątki  starych kamienic, zapomniany strych, czy wnętrze z wiekowym piecem kaflowym. Zdjęcia zostały ozdobione grafikami wykonanymi przez Huberta Kołodziejskiego, dobrze zapowiadającego się młodego artysty, którego pracę mogliśmy oglądać w Fashion Magazine.

 

 

Zobaczcie wszystkie fotografie z lookbooka na jesień zimę młodej projektantki Marty Gorczycy!


Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja