PL / EN
MARTA ORTEGA: NIEZWYKLE WPŁYWOWE NAZWISKO, O KTÓRYM NIKT NIE SŁYSZAŁ

MARTA ORTEGA: NIEZWYKLE WPŁYWOWE NAZWISKO, O KTÓRYM NIKT NIE SŁYSZAŁ

Kim jest córka założyciela Zary, która stoi za zawartością naszej szafy?

MARTA ORTEGA: CÓRKA MODOWEGO IMPERIUM

Poza tym, ze jest drugim najbogatszym człowiekiem na świece, założyciela Zary Amancio Ortega zazwyczaj trudno gdziekolwiek spotkać. Ale w ten weekend hiszpański miliarder został zauważony przez paparazzi w St. Tropez  na jachcie wartym ponad 200 mln złotych.

Jednak co innego przykuło uwagę obserwatorów – i nie były to kąpielówki 81-letniego Ortegi, ale jego 33-letnia córka i pracownica imperium, Marta Ortega. Skupiając na sobie wzrok bezdyskusyjnym wyczuciem smaku w kwestii tzw. resortwear, jej obecność była niespotykaną okazją do zastanowienia się, kim jest kobieta, która stoi za połową rzeczy w naszych szafach.

MARTA ORTEGACórka założyciela Zary, Marta Ortega (fot. @martaortega/Instagram)

KIM JEST CÓRKA ZAŁOŻYCIELA ZARY?

Marta Ortega zajmuje obecnie stanowisko Senior Creative Consultant (starszy konsultant w dziale kreatywnym), trzymając pieczę nad wszystkimi kolekcjami Zara Woman. Mimo, że fortuna jej rodziny opiewa na ok. 350 mld złotych, Ortega na co dzień miesza garderobę pełną rzeczy z sieciówek z nowościami od światowej klasy projektantów.

Mówi się, że to ona (ma jeszcze dwójkę rodzeństwa) przejmie w przyszłości rodzinny biznes, jeżeli Mr Ortega, znany z pracoholizmu, kiedykolwiek zdecyduje się odejść na emeryturę. Jeszcze jako studentka Zarządzania w Biznesie na jednej z londyńskich uczelni, Marta pracowała jako sprzedawczyni w jednym z salonów marki przy tłocznej Oxford Street.

POLECAMY: NAJLEPSZE ADRESY SHOPPINGOWE W SŁONECZNEJ LIZBONIE

MARTA ORTEGAMarta Ortega z ojcem, Amancio Ortegą (fot. @bellenews/Instagram)

MARTA ORTEGA: MODOWE SFERY MADRYTU

Obok środowiska przyjaciół, do którego należą m.in. Athena Onassis i Królowa Hiszpanii, Letizia, Ms Ortega jest jedną z kluczowych osobistości w prestiżowym towarzystwie jeździeckim. W 2012 roku Marta poślubiła mistrza jeździectwa, Sergio Alvarez Moya podczas prywatnej ceremonii w posiadłości swojego ojca, przy ołtarzu zaprojektowanym przez znanego rzeźbiarza, Anisha Kapoor’a. Wystąpiła w długiej sukni haute couture autorstwa Narciso Rodriguez’a. Po rozstaniu z mężem kilka miesięcy temu, dziś media donoszą o jej nowym związku z Carlosem Torreta’em, agentem modelek, który stoi za lukratywnymi kontraktami Kendall Jenner i Adriany Limy w Europie. Torretta to również syn Roberta Toretta’y, argentyńskiego projektanta i vice prezydenta ACME, Stowarzyszenia Hiszpańskich Kreatorów Mody.

KARIERA MARTY ORTEGI

Jako że Ortega pnie się po szczeblach kariery i ugruntowuje swoją pozycję wśród modowej śmietanki Madrytu, jej nazwisko niewątpliwie zasługuje na uwagę. A w zasadzie, biorąc pod uwagę fakt, że zyski Zary ze sprzedaży osiągnęły w ubiegłym roku blisko 3 mld złotych (w samej Wielkiej Brytanii), wielu mogłoby pokusić się o stwierdzenie, że jest to jedno z najbardziej wpływowych nazwisk mody na świecie, o którym mało kto jeszcze słyszał.

MARTA ORTEGAAmancio Ortega, założyciel Zary i drugi najbogatszy człowiek na świecie (fot.@bellenews/Instagram)

ZOBACZ TEŻ: SKARPETY OD PROJEKTANTÓW - NOWA, EKSKLUZYWNA BROŃ MODY

video

KAMELIA - KWIAT CHANEL

tagi: MARTA ORTEGA | ZARA | BIZNES |

podobne artykuły