PL / EN
ŁUKASZ JEMIOŁ - POKAZ KOLEKCJI PREMIUM JESIEŃ ZIMA 2016/17

ŁUKASZ JEMIOŁ - POKAZ KOLEKCJI PREMIUM JESIEŃ ZIMA 2016/17

Zapraszamy na seans pod reżyserią polskiego projektanta!

23 czerwca 2016 roku odbyła się premiera kolekcji Łukasza Jemioła na sezon jesień zima 2016/17. Polski projektant wcielił się w rolę reżysera polskiego kina lat 60. Sprawdźcie, jak mu poszło!

 

 

Miejsce i oprawa

 

Łukasz Jemioł długo szukał odpowiedniej lokalizacji na pokaz swojej kolekcji, ponieważ założył, że wybrane miejsce musi być bardzo spójne z jego główną inspiracją. Ostatecznie wybór padł na zabytkowy budynek Centrum Bankowo-Finansowego "Nowy Świat", którego marmurowe wnętrza stały się doskonałym tłem dla prezentowanej linii. Aby jeszcze mocniej podkreślić przewodni motyw pokazu, Łukasz zaprosił do współpracy najstarsze polskie studio filmowe KADR, a w atmosferę wydarzenia wprowadzała gości projekcja fragmentów filmów  "Nóż w wodzie" Romana Polańskiego oraz "Pociąg" Jerzego Kawalerowicza. Zgromadzona publiczność miała również okazję obejrzeć tego wieczoru oryginalne plakaty filmowe, które udostępniło Muzeum Kinematografii w Łodzi. Reżyserią show zwyczajowo zajęła się niezastąpiona Katarzyna Sokołowska, a organizacją eventu agencja Alternatywa Events. Partnerami pokazu były m.in. marki Olympus, Mazda, Perlage, Ballantines, Marlboro, BoConcept i Holistic Clinic.

 

 

Kolekcja

 

Łukasz Jemioł przeskoczył jeden sezon po hucznym jubileuszowym pokazie i co prawda nie widzieliśmy wiosenno-letniej kolekcji na wybiegu, ale w tym czasie polski projektant nie siedział z założonymi rękami, a punkt ciężkości przeniósł na inne projekty. Pamiętamy chociażby głośną walentynkową linię, kultowe już bombery z możliwością personalizacji czy aktualną całkiem nową kolekcję specjalną dedykowaną okresowi wakacyjnemu.

 

Wracając jednak na wczorajszy wybieg... Projektant zaproponował ponad pięćdziesiąt looków, w tym ponownie zdecydował się pokazać modę męską. Podczas tworzenia kolekcji Łukasz inspirował się latami 60. i filmami z przełomu tego okresu, a szczególnie zafascynowały go sylwetki ikon polskiego kina - Leona Niemczyka i Lucyny Winnickiej. Aby oddać hołd mistrzom, autor linii zdecydował się nanieść ich fotosy z planów filmowych na koszulki, kurtki, spódnice oraz akcesoria. Moda charakterystyczna dla przywołanej epoki pojawiła się pod postacią retro stylizacji: pudełkowe i trapezowe sukienki, proste swetry, komplety, dziewczęce dodatki, jednak Łukasz nie chciał efektu dosłowności. Mimo wielu vintage`owych odniesień, całość pozostaje w nowoczesnym duchu z wykorzystaniem wielu obecnych trendów, a dużym atutem linii staje się widoczność ręki Jemioła niemal w każdej sylwetce. Mowa chociażby o nagromadzeniu warstw, znajomych materiałach i palecie kolorów czy konkretnych elementach, jak swetry czy wspomniane kurtki typu bomber.

 

Detale kolekcji Łukasza Jemioła jesień zima 2016/17 (fot. Filip Okopny)

 

Wczorajszy wybieg zdominowały typowe jesienno-zimowe tkaniny, w tym klasyczne wełny, mohery i kaszmiry, pojawiły się także jedwabie i skóry oraz mocny punkt programu - romantyczne koronki z francuskiej fabryki Sophie Hallette. Autor zdecydował się na zgaszoną gamę kolorów, której niewątpliwymi faworytami były piękne odcienie różu i błękitu, a elementem zaskoczenia akcent żółtego. Poza tym, pojawiły się czernie, szarości czy beże.

 

 

Stylizacje, fryzury, makijaż

 

Stylizacją wybiegowych sylwetek zajęła się po raz kolejny w przypadku marki Jemioł Agnieszka Ścibior, która do odzieży autorstwa Łukasza dobrała biżuterię Apart oraz obuwie Kazar, a także etui na laptopa Dell powstałe we współpracy z projektantem. Za koncepcję fryzur odpowiadał Kacper Rączkowski przy wsparciu ekipy La Biosthetique, zespół MAC Cosmetics na czele z Marianną Yurkiewicz wykonał make-up, a marka alessandro International zadbała o manicure modeli.

 

 

 

Łukasz Jemioł to jeden z nielicznych polskich projektantów, który tak aktywnie działa na rodzimym rynku, dynamicznie rozwija własną markę i z pasją podchodzi do nowych projektów, a ostatecznie nie zatraca swojego DNA. Sama jesienno-zimowa kolekcja to dowód na dojrzałość Łukasza jako twórcy mody, którą z dużym entuzjazmem obserwujemy na kolejnych pokazach, ale także świadectwo odwagi, bo po ikony kultury niewielu ośmieliłoby się sięgnąć. Gratulujemy!  

ZOBACZ TEŻ: BACKSTAGE POKAZU ŁUKASZ JEMIOŁ WIOSNA LATO 2017

video

MACIEJ ZIEŃ - BACKSTAGE POKAZU "UNDER PRESSURE"

tagi: Łukasz Jemioł | pokaz mody | jesień zima 2016 |

podobne artykuły