lamode > MODA POLSKA > POKAZY MODY > LONDON FASHION WEEK- KRYSTOF STRÓŻYNA – POKAZ KOLEKCJI NA SEZON WIOSNA LATO 2014
Lamode.info

LONDON FASHION WEEK- KRYSTOF STRÓŻYNA – POKAZ KOLEKCJI NA SEZON WIOSNA LATO 2014

LONDON FASHION WEEK- KRYSTOF STRÓŻYNA – POKAZ KOLEKCJI NA SEZON WIOSNA LATO 2014

Dodane przez Kamila Maria Żyźniewska
15 Wrzesień '13

Dzień przed pokazem Krystofa Stróżyny na London Fashion Week, na fanpejdżu polskiego projektanta ukazało się zdjęcie manekina w geometrycznej blond peruce, zapowiadające, że nowe fryzury autorstwa Jaga Hupało Creative Team są gotowe zawładnąć londyńskim wybiegiem. Charakterystyczny bob na plakacie nawiązującym do pokazu jego wiosenno-letniej kolekcji, od razu budził skojarzenia ze słynnymi fryzurami swingującego Londynu, które wyszły spod nożyczek Vidala Sasoona.

 

Kiedy modelki pojawiły się na wybiegu u Stróżyny, przekonaliśmy się, że nasze skojarzenia obrały właściwy kierunek.  Wiosenno-letnią kolekcję polskiego projektanta opanowały pudełkowe kroje marynarek oraz charakterystyczne krótkie sukienki. Pojawił się szereg przyciągających uwagę detali w postaci perłowych guzików, suwaków, paneli, plisów, kwadratowych aplikacji i pagonów, zaś lejtmotywem całej kolekcji były wzory przypominające usta. Czasem pojawiały się jako ozdobny element przy dekolcie, innym razem przejmowały funkcję paska i delikatnie podkreślały talię. Co więcej –charakterystyczne fryzury również nawiązują do ich kształtu.

 

Kolorystyka kolekcji, w której znalazły się przede wszystkim biele łączone z odcieniami żółtego, ciemnego fioletu, butelkowej zieleni i jasnej szarości nawiązywała do charakterystycznej palety lat sześćdziesiątych – pełnej intensywnych kolorów i kontrastowych połączeń. Pojawiają się również cieniowania ombre, które nadają miękkości surowym i geometrycznym formom. Pod względem konstrukcji, w kolekcji widać ukłon w stronę oryginalnych krojów Pierre Cardin, czy André Courrèges z czasów mody space age (nakładające się na siebie dwie warstwy materiałów, z których jedna - przypominająca wycinankę, odsłania fakturę i kolor tej drugiej).

 

Cytatów ze sztuki i mody poprzednich dekad można by mnożyć w nieskończoność. W tej kolekcji, Andy Warhol świetnie dogaduje się z Salvatorem Dali. My przyznamy, że mamy słabość do mody szóstej dekady i bardzo przyjemnie słuchało nam się tego dialogu.

 

źródło: Fashion Scout/ vimeo.com

 


Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja