lamode > MODA ZAGRANICZNA > POKAZY MODY > LACOSTE – KOLEKCJA WIOSNA LATO 2014
Lamode.info

LACOSTE –  KOLEKCJA WIOSNA LATO 2014

LACOSTE – KOLEKCJA WIOSNA LATO 2014

Dodane przez Kamila Maria Żyźniewska
18 Grudzień '13

Historia znanej francuskiej marki odzieżowej Lacoste miała swoje początki na kortach tenisowych US Open w połowie lat 20. Felipe Oliveira Baptista również sięga do jej korzeni za sprawą wiosenno-letniego sezonu 2014, prezentując nam kolejną świetną kolekcję na nowojorskim Tygodniu Mody. Nawet jeśli portugalski projektant opiera się na kojarzonych z marką, tradycyjnych krojach, to z każdym sezonem wnosi do jej charakteru mnóstwo świeżości.

 

Choć niektóre elementy garderoby, jakie znalazły się w wiosenno-letnim sezonie Lacoste, bazowały na klasycznych sportowych krojach tenisowych sukienek i koszulek polo, trudno zarzucić tej kolekcji anachroniczność i tendencyjność. Nawet kolory, jakie znalazły się w najnowszych propozycjach marki, silnie romansują z estetyką retro, kiedy w palecie pojawiły się odcienie rdzawego, butelkowej zieleni i przygaszonego granatu. Ubrania zyskały powyższy charakter również dzięki detalom takim jak kontrastujące z kolorami tkanin lamówki. Tym, co natomiast oddaje nowoczesność wiosenno-letniego sezonu Lacoste, są przede wszystkim przezroczystości i nadruki.

 

Dzięki wykorzystaniu transparentnych materiałów, marynarki, spodnie, sukienki i pudełkowe płaszcze nabrały lekkości i zwiewności (absolutnym faworytem jest biały damski garnitur z panelami przezroczystej tkaniny). Pojawiają się one przede wszystkim w monochromatycznych zestawieniach – dominujących w całej wiosenno-letniej kolekcji. Wniosek jest jeden – Felipe Oliveira Baptista stworzył absolutnie doskonały sezon i bezsprzecznie wygrał tę tenisową rozgrywkę.

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja