lamode > INFO > MODOPEDIA > KURTKA ACNE STUDIOS (IKONY MODY)
Lamode.info

KURTKA ACNE STUDIOS (IKONY MODY)

KURTKA ACNE STUDIOS (IKONY MODY)

Dodane przez Ewelina Jabkiewicz
18 Wrzesień '16

Noszą ją awangardowi artyści, gwiazdy rocka, światowe trendsetterki i celebryci z pierwszych stron gazet – poznajcie bliżej fenomen kurtki projektu Acne Studios!

 

Historia kurtki Acne

 

Historia tej ramoneski sięga 1928 roku, kiedy to Irving Schott zaprojektował pierwszą motocyklową kurtkę z czarnej skóry i na cześć swojej ulubionej marki cygar nazwał ją "Perfecto". Swoje triumfy święci nieprzerwanie od lat 50., a została wylansowana przez Marlona Brando w filmie "Dziki". Co prawda, firma ACNE powstała dopiero w 1996 roku i debiutowała kolekcją jeansów, ale obecnie kojarzona jest przede wszystkim ze świetnej jakości dzianinami, oversizowymi płaszczami i właśnie słynnymi kurtkami. Bez wątpienia trzeba oddać temu szwedzkiemu domowi mody, że najbardziej kultowa obecnie skórzana ramoneska ma metkę Acne Studios.

 

Kolekcja Acne Studios 2016

 

Szwedzka marka w każdej swojej kolekcji proponuje bestsellerowe ramoneski – zawsze znajdziemy tam klasyczne modele, ale też nowości i kolejne interpretacje pierwowzoru. W aktualnym sezonie w ofercie brandu znajdziemy głównie matowe skóry, z przewagą czerni, ale pojawiły się też projekty w czerwieni i beżu. Do wyboru mamy projekty kończące się przed biodrami i na wysokości pośladków, jedne są wykonane wyłącznie ze skóry, inne mają popularne podszycie z kożucha. Wszystkie okrycia cechują się elementami stałymi: paskiem u dołu i charakterystycznymi zamkami.

 

Który projekt widzielibyście w swojej garderobie?

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja